Google Translate, Yeni Tasarım ve Özelliklere Kavuşuyor

Google Translate, Yeni Tasarım ve Özelliklere Kavuşuyor
0

Google Translate, Yeni Tasarım ve Özellikleriyle Geliyor: Çevirilerinizi Kaydedebileceksiniz

Google’ın popüler çeviri uygulaması Google Translate, Android 12 ile hayatımıza giren Material You tasarımını bu kez widget’larda aldı.

Google’ın Android işletim sistemi, geçen yıl piyasaya sürülen Android 12 güncellemesiyle yeni Material You tasarımına kavuştu. Bununla beraber uygulamalarda Android’in yeni renkli tasarımına uyum sağlamak için Google tarafından güncellendi.

ChromeMesajlar, Google Play ve daha birçok uygulama Android 12’nin Material You tasarımını benimsemeye başladı. Şimdi bunlardan Google Translate uygulaması, daha da ileriye giderek widgetlar’da da Material You tasarımına geçiş yapıyor.

Google Translate’in widgetlar’ına yeni tema

 

 

Mevcut uygulamaya baktığımızda sadece 1×1 boyutunda tekli bir kısayol bulunuyordu. Neyse ki yeni güncelleme ile kullanıcılar bu boyutları biraz daha büyütebilecek. Ayrıca, widget’lara yapılan yeni Material You makyajıyla, Android 12’de bulunan dinamik renk teması otomatik olarak widgetlara’da uyarlanacaktır. Şu anda duyurusu yapılan yenilik, bir sonraki güncelleme ile kullanıcılara sunulacaktır diye tahmin ediyoruz. 

 

Kaynakhttps://www.androidcentral.com/apps-software/google-translate-widget-on-android-gets-material-you-treatment
.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yorum Yap