Google’ın Yapay Zekâsı Bard, Android Telefonlarda İşte Böyle Görünecek!

Google’ın Yapay Zekâsı Bard, Android Telefonlarda İşte Böyle Görünecek!
0

Üretken yapay zekâ alanında Google’ın çok şeyler beklediği yapay zekâsı Bard’ın arayüzü ortaya çıktı.

2023 yılına damgasını vuran teknoloji hiç tartışma yok ki yapay zekâlar, özellikle de üretken yapay zekâlar oldu. Teknoloji devleri peş peşe bu alandaki projelerini açıklamıştı. Bu firmalar arasında Google da yer alıyordu. Firmanın yapay zekâsının adı da Bard olarak açıklanmıştı. Yapay zekânın resmî yayım tarihini beklemeye devam ettiğimiz bu günlerde Bard’ın arayüzü ortaya çıktı. 

APK-Insight tarafından Google uygulamasının son versiyonu incelendiğinde Bard yapay zekâsının kullanıcı arayüzü de ortaya çıktı. Bard ile birlikte Google’ın yakın zamanda kullanıma açtığı hisse senetleri ve finans widgetlarını da bir miktar değiştiriyor. Ayrıca Bard destekli asistan, desteklendiği cihazlarda var olan asistan uygulamasının yerini alacak. Yine de isteyenler, güç düğmesine uzun süre basarak veya “Hey, Google” diyerek asistanı kullanabilecekler. 

Google Bard, işte böyle görünecek:

Google Bard arayüzü

Yeni Bard yapay zekâ arayüzü, Google arama uygulamasının üst kısmında yer alacak. Burada bulunan düğme bir açma kapama düğmesi olacak. Bu düğmenin sadece bir hatırlatıcı olarak mı orada bulunduğu yoksa kalıcı bir düğme mi olduğu henüz bilinmiyor. Ayrıca 9to5Google ekibi de pop-up Bard uygulamasını kullanarak yapay zekâya komutlar verebilmeyi başardılar. 

Bard yapay zekâ üç düğme ile geliyor. Bu düğmeler arama yapmak, sesli mesaj göndermek ve asistanla bir görsel paylaşabilmek için kullanılıyor. Görünüşe göre Bard AI asistan komut ayarları da yenilenmiş durumda. Şu anda Bard yapay zekâsı kullanılamıyor ancak yakın zamanda kamunun erişimine açılacaktır.

 

Kaynak: https://www.sammobile.com/news/as-googles-bard-ai-inches-closer-to-launch-heres-a-peek-at-its-ui/
 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir