Huawei, Android’i bilgisayara taşıyan yazılımını tanıttı

Huawei, Android’i bilgisayara taşıyan yazılımını tanıttı
https://shiftdelete.net/bilgisayarda-android-uygulama-calistirma-huawei-mobile-app-engine
0
Huawei, bilgisayarda Android uygulamaları çalıştırma yöntemi arayanların hoşuna gidecek Mobile App Engine yazılımını duyurdu.

Bilgisayarda Android işletim sistemi veya uygulamaları çalıştırmayı sağlayan birçok yöntem var. Windows veya Mac kullanıcıları Android emülatörleri sayesinde, bir yandan PC’de çalışırken diğer yandan telefonlarıyla uğraşmak zorunda kalmıyorlar. Fakat emülatörler üçüncü taraf şirketler tarafından geliştirildiğinden, güvenilirlik noktasında kafalarda soru işaretleri yaratabiliyor. Bu sebeple üreticilerin, kendi çözümlerini hayata geçirmeyi tercih ettiklerine şahit oluyoruz.

Microsoft, 5 Ekim’de kullanıma sunacağı Windows 11 işletim sistemine Android desteği ekleyecek. Mobil uygulamalar doğrudan Mağaza’dan indirilebilir durumda olacak. Aynı özellik Windows 10’da ise yerleşik olarak bulunmuyor. Ancak Huawei’nin geliştirdiği Huawei Mobile App Engine yazılımı bu eksikliği giderecek.

Bilgisayarda Android çalıştıran yazılım: Huawei Mobile App Engine

Huawei, bu hafta Çin’de yeni ürünlerini tanıttı. İlk All-In-One (AIO) bilgisayarı MateStationX’e ek olarak MateBook modellerinin yeni versiyonlarını duyurdu. MateBook 13s ve MateBook 14s olmak üzere iki yeni dizüstü bilgisayarla birlikte, kullanıcıların Android uygulamalarını direkt olarak çalıştırabilmelerini sağlayan Mobile App Engine’yi de görücüye çıkardı.

Huawei Mobile App Engine, Çince dilini destekliyor

Huawei MateBook 13s ve MateBook 14s, kutudan Windows 10 işletim sistemiyle çıkıyor. Ancak her iki modeli de, Huawei’nin diğer bilgisayarlarından ayıran özelliği: Mobile App Engine’ye sahip olmaları. Bu yazılım basit bir emülatör mantığıyla çalışıyor. Android uygulamalarını Huawei AppGallery üzerinden direkt olarak indirebiliyorsunuz. Bu anlamda Mobile App Engine’nin, Huawei’nin ekosistem yaratma serüvenine yeni bir boyut kazandırdığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Bilgisayarda Android uygulamaları çalıştırmayı sağlayan Huawei Mobile App Engine ayrıca APK dosyalarını da destekliyor. Böylelikle AppGallery’de bulunmayan bir aplikasyonu harici sitelerden indirip yine bilgisayarınıza yükleyebiliyorsunuz. Açıklandığı kadarıyla yeni yazılım şu an için sadece MateBook 13s ve 14s modellerinde bulunuyor. Huawei’nin diğer bilgisayarlarını destekleyip desteklemediği konusunda bir bilgi verilmedi.

Kaynak:https://esiznews.com/huawei-unveils-its-software-that-brings-android-to-computer/.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir