İnsanların Windows 7’den Vazgeçmeme İnadı Tam Gaz Devam Ediyor

İnsanların Windows 7’den Vazgeçmeme İnadı Tam Gaz Devam Ediyor
0

Bilgisayar kullanıcılarının yaklaşık 4’te 1’inin halen Windows 7 kullandığı açıklandı. Peki bu ne anlama geliyor; Windows 7’den neden vazgeçemiyoruz?

Bilgisayar kullanıcılarının neredeyse 4’te 1’i, Microsoft’un Ocak 2020 tarihinden sonra desteklemeyi bıraktığı ve güncellemeleri sağlamadığı halde halen Windows 7‘yi kullanmaya devam ediyor. İnsanların Windows 7’deki ısrarı hem kişisel hem kurumsal boyutta sürerken, ünlü antivirüs yazılım şirketi Kaspersky‘ye göre bu durumda oldukça endişe verici.

Kaspersky Kıdemli Ürün Pazarlama Müdürü Oleg Gorobets, insanların güvenlik güncellemelerini almayan Windows 7’yi kullanmaya devam etmesinin önemli bir güvenlik açığı yarattığına dikkat çekiyor. Eski işletim sistemlerinin kritik güncellemelerini almadığını ve bu nedenle siber saldırı risklerine karşı açık durumda olduğunu belirten Gorobets, bu nedenle Windows 7 kullanıcılarını bir an evvel yeni işletim sistemlerine geçiş yapmaları gerektiği konusunda uyarıyor.

Aranızda hala Windows 7 kullanan var mı? Eğer var ise, neden kullanmaya devam ettiğinizi yorum olarak bizimle paylaşın.

kaynak: https://vovlive.vn/gan-1-4-nguoi-dung-pc-van-dang-su-dung-windows-7-311801.html

 
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yorum Yap