Instagram ‘Gönderi Sabitleme’ Özelliği Yayınlandı

Instagram ‘Gönderi Sabitleme’ Özelliği Yayınlandı
0

Instagram, ‘Twitter Çakması’ Özelliğini Nihayet Yayınladı: İstediğiniz Fotoğrafınızı Profilinize Sabitleyebileceksiniz

Instagram’da kullanıcıların çok uzun süredir talep ettiği bir özellik olan ‘gönderi sabitleme’ özelliği sonunda tüm kullanıcılar için kullanılabilir hale geliyor. Peki nedir profile sabitleme özelliği? Gelin bakalım.

 

Instagram için ‘dünyanın en popüler sosyal medya platformu’ desek yanlış olmaz zira milyarlarca kullanıcısı mevcut. Instagram, Facebook tarafından satın alındığından beri birçok yeni özellik, uygulamaya eklendi.

Eklendi eklenmesine de, kullanıcıların çok uzun süredir Instagram’dan talep ettiği bir özellik vardı. Bildiğiniz gibi Twitter’da kullanıcılar, paylaştıkları istedikleri ve tweeti profil sayfalarının başına sabitleyebiliyorlar. Instagram kullanıcıları, kendi platformları için de benzer bir özellik istiyorlardı. Aslında bu özellik Nisan ayında yavaş yavaş cihazlara dağıtılmaya başlamıştı ancak yeni bir güncelleme ile artık tüm cihazlarda kullanılabilir olacak.

Instagram’da artık istediğiniz gönderiyi profilinizin başına sabitleyebileceksiniz

Instagram’a gelecek olan yeni güncelleme ile birlikte artık fotoğraflarınızı, videolarınızı veya Reel’lerinizi profilinizin başına sabitleyebileceksiniz. Yukarıda paylaştığımız görseldeki sırayı izleyerek bu işlemi gerçekleştirebileceksiniz.

Yapmanız gerekenler şöyle: Profilinize girin, istediğiniz gönderiye dokunun, sağ üstteki üç nokta simgesine dokunun, ‘Profiline tuttur’ seçeneğine dokunun ve işlem tamam. Artık o gönderi, paylaşım tarihiniz fark etmeksizin profilinizin en başında tutturulmuş şekilde duracak.

Yeni güncelleme ile gelecek tek yenilik de bu değil, artık Instagram’daki Reel videolarının maksimum süresi 90 saniye olacak. Değişiklikler hoşunuza gitti mi? Siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

 

Kaynak: https://www.engadget.com/instagram-grid-pinning-now-available-180201676.html
.

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir