İş Bankası uygulaması Google Asistan’a entegre oldu

İş Bankası uygulaması Google Asistan’a entegre oldu
0


Türkiye İş Bankası’nın yapay zeka teknolojisine dayalı, doğal dil işleme yeteneğine sahip kişisel asistanı Maxi Google Asistan uygulamasına entegre edildi.

MaxiGoogle Asistan kullanıcılarına vadeli hesap getirisi hesaplamakredi faizi hesaplamakredi kartına dair genel bilgiler, en yakın İş Bankası şubesi ve Bankamatik sorgulama ve kampanyalar da dâhil olmak üzere 500’e yakın konu başlığıyla ilgili sorulara yanıt vererek yardımcı oluyor.

 

 
Kullanıcılar ister İş Bankası müşterisi olsun ister olmasın, iPhone veya iPad‘de “Google Asistan” uygulamasını yükleyerek, Android telefon veya tabletlerinde ise “Ok Google” diyerek veya ellerini ana sayfa butonuna basılı tutarak “İş Bankası ile konuşmak istiyorum” ya da “İş Bankası ile konuş” dediklerinde ya da yazdıklarında, bankacılık ile ilgili konularda aynı uygulama içerisinde Maxi’ye aktarılıyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Yalçın Sezen, geleceğin bankacılığının yapay zeka teknolojisine dayalı diyalog bankacılığı üzerinden ilerleyeceğini öngördüklerini söyledi. 
 

Sezen, “Teknoloji ile kendi iş alanımızı birleştiriyor, tasarladığımız basit, hızlı ve kolay çözümler ile müşterilerimizin hayatını kolaylaştırıyoruz. Maxi, 3 aya yakın bir süre içerisinde 2 milyon kullanıcıya ulaştı ve 5 milyonu aşkın soruya cevap verdi. İşCep ve Maximum Mobil’in ardından Google Asistan içerisinde de kullanıcılarla etkileşime başlayan Maxi, ilerleyen dönemde bireylerin günlük hayatındaki yeni iletişim araçları ne ise onların içerisinde de yer alacak” dedi.

Geçen yılın sonunda Türkçe dilde hizmet vermeye başlayan Google Asistan uygulamasının sesli olarak yol tarifi alma, arama yapma, mesaj ve e-posta gönderme, müzik çalma, video oynatma, hava durumu tahmini ve uçuş bilgisi alma gibi yetenekleri bulunuyor.

 

 
Kaynak: http://www.hurriyet.com.tr/teknoloji/is-bankasi-uygulamasi-google-asistana-entegre-oldu-41124733
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir