Microsoft, Yeni ‘Bulut Bilgisayarı’ Windows 365’i Duyurdu

Microsoft, Yeni ‘Bulut Bilgisayarı’ Windows 365’i Duyurdu
0

Microsoft, farklı cihazlarda kolayca kurulum yapılmasına olanak tanıyan yeni bulut bilgisayar sistemi Windows 365‘i duyurdu. Windows 365, kullanıcılara ‘bilgisayarlarını’ diledikleri cihazda kullanma özgürlüğü sunacak.

Son dönemde hareketli günler geçiren Microsoft, geçtiğimiz haftalarda yeni işletim sistemi Windows 11‘i duyurmuştu. Söylentiler, sızıntılar derken bir anda karşımıza çıkan Windows 11’in ardından şimdi de yine uzun zamandır konuşulan ancak detayları hakkında net bilgilerin olmadığı Windows 365 duyuruldu.

Microsoft Inspire etkinliğinde tanıtılan Windows 365, bulut sistemlerin her alanda giderek popüler bir teknoloji haline geldiği günümüzde, kullanıcılarına büyük kolaylıklar sunacak gibi görünüyor. Microsoft, yayınladığı blog yazısında bulut bilgisayarı Windows 365’i ‘Uygulamalar, içerikler ve ayarlar dahil olmak üzere Microsoft bulutundaki Windows deneyiminizi istediğiniz cihaza güvenli bir şekilde aktarın’ diyerek özetliyor.
Mac ve Linux işletim sistemli cihazlarda ya da Android tabletlerde kullanmak mümkün:

Windows 365, en basit tanımıyla bilgisayarınızda kurulu Windows işletim sistemini her şeyiyle bulutta depolayacak ve dilediğiniz cihazda kullanmanıza olanak sağlayacak. Burada dilediğiniz cihazda kısmı bir mübalağa değil çünkü Windows 365, Mac ve Linux işletim sistemlerine sahip cihazlarda ya da Android tabletlerde kullanılabilecek.

2 Ağustos‘tan itibaren kullanıma sunulacak olan Windows 365, başlangıçta şirketler için kullanılabilir olacak ancak gelecekte bulut bilgisayarların herkes için kullanılabilir olacağını tahmin etmek güç değil. Çeşitli gizlilik ve güvenlik geliştirmeleri de içeren Windows 365, Microsoft’a göre oldukça güvenli bir sistem.

Microsoft Inspire etkinliğinde tanıtılan Windows 365’in detaylarına göz atmak isterseniz buraya tıklayarak tanıtım videosuna ulaşabilirsiniz. Ayrıca buraya tıklayarak Windows 365’in resmi sayfasını da ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak:https://www.engadget.com/windows-365-cloud-virtual-pc-150022333.html.
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir