Motorine İndirim Bekleniyor – 30 Haziran

Motorine İndirim Bekleniyor – 30 Haziran
0

 

Motorine Bu Gece Bir İndirim Daha Bekleniyor: 24 Saatte 3 Liradan Fazla İndirim Olacak!

Motorine bir kez daha indirim geleceği iddia edildi. Sektör kaynaklarına göre bu gece yarısı itibarıyla motorin fiyatlarına 84 kuruş daha indirim gelecek. Böylelikle motorin fiyatları, 24 saat içerisinde 3,34 TL ucuzlamış olacak.

Sabah saatlerinde sizlerle paylaştığımız bir haberimizde, motorine 2,5 TL indirim yapıldığından bahsetmiştik. Şimdiyse konuyla ilgili bir gelişme daha yaşandı. Sektör kaynaklarına göre motorine bu gece yarısı itibarıyla bir indirim daha gelecek. Bu seferki indirim, litrede 84 kuruş olarak kayıtlara geçecek. İndirim beklentisi gerçekleşirse, iki günde motorine 3,34 TL indirim yapılmış olacak. Darısı benzinin başına diyelim…

Akaryakıt fiyatları, dolar kurunun ve brent petrol fiyatlarının yükselişe geçmesiyle adeta uçtu. Hatta motorin, geçtiğimiz günlerde 30 TL seviyelerinin bile üzerine çıktı. Ancak şimdi bu durum değişmeye başlayacak gibi görünüyor.

Bugünkü beklenti gerçekleşirse fiyatlar nasıl değişecek?

Eğer sektör kaynaklarının beklentileri gerçekleşir ve motorine bu gece de indirim gelirse; pompa fiyatları şöyle değişecek:

 • İstanbul: 26,60 TL
 • Ankara: 26,71 TL
 • İzmir: 26,73 TL

Akaryakıt sektöründeki alım gücümüz iyiden iyiye düşmüş olsa da bu indirimler, en azından nefes aldırıyor. Zira bu gece itibarıyla geçerli olması beklenen indirimle birlikte; 50 litrelik bir deponun 2 gün içerisindeki maliyeti, 167 TL düşmüş olacak

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir