Motorine Zam Bekleniyor – 8 Haziran

Motorine Zam Bekleniyor – 8 Haziran
0

Motorine Sürücülere Adeta ‘Ehliyet Yırttıracak’ Seviyede Zam Bekleniyor

Sektör kaynaklarının iddialarına göre motorine bu gece zam gelecek. Zam, litrede 1,93 TL olarak kayıtlara geçecek. Peki beklenti gerçekleşirse, en büyük şehirlerimizdeki fiyatlar nasıl olacak?

Türkiye’nin gündeminden düşmeyen akaryakıt zamlarına bir yenisi daha eklenecek gibi görünüyor. Sektör kaynaklarından edinilen bilgilere göre motorine bu gece itibarıyla dev bir zam gelecek. Bundan birkaç yıl öncesine kadar kuruş kuruş zamlanan motorin, bir süredir 1 lira civarında zamlanıyordu. Yeni zam ise neredeyse 2 lira olarak kayıtlara geçecek.

Edinilen bilgilere göre motorine bu gece yarısı itibarıyla 1 lira 93 kuruş zam gelecek. Zam pompaya doğrudan yansıyacak. Bu motorin zammının nakliye sektörünü de etkileyeceğini unutmamak gerekiyor. Yani bu zamla sebzeden meyveye, teknolojik üründen mobilyaya kadar her türlü ürünün maliyeti artmış olacak.

Büyük şehirlerdeki fiyatlar nasıl değişecek?

Bu gece yarısı itibarıyla gelecek zamlarla birlikte Türkiye’nin en büyük kentlerindeki motorin fiyatları şöyle olacak:

İstanbul (Avrupa)

 • Motorin: 27.82 TL

Ankara

 • Motorin: 27.93 TL

İzmir

 • ​Motorin: 27.94 TL

Şu an için benzin fiyatlarıyla ilgili herhangi bir gelişme ise yok.

Kaynak : KOD https://www.internethaber.com/motorine-cok-buyuk-zam-8-haziran-2022de-mazotun-litresi-1-lira-93-kurus-zamlanacak-2254548h.htm. 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir