Muayene Randevularına ‘Kota’ Getirildi

Muayene Randevularına ‘Kota’ Getirildi
0

 

Muayene Randevularına ‘Kota’ Getirildi: Peki Uzmanlar ve Vatandaşlar Ne Diyor?

Sağlık Bakanlığı, vatandaşların bir ay içinde alabileceği muayene randevularına kota getirdi. Kota uygulaması, uzmanlar ve vatandaşları ikiye böldü.

Türkiye’de sağlık sektörü hakkında tartışmalar aylardır gündemde olmaya devam ederken, bugün Sağlık Bakanlığı tarafından yeni bir uygulama hayata geçirildi. Bakanlık, muayene randevularına aylık kota getirdi. Yeni uygulamayla her vatandaşın bir ay içinde alabileceği muayene sayısı 3 ile sınırlandı.

Yeni uygulama, uzmanlar ve sosyal medyada karışık tepkiler topladı. BirGün’e konuşan Dr. Ergün Demir ve Dr. Gülay Kılıç, kota uygulamasının hastanelere giderek artan yoğunluğu önlemek için olduğunu vurgularken, tıbbi hizmetlere erişimin yurttaşların büyük bir çoğunluğu için giderek daha da zorlaştığının da altını çizdi. Öte yandan yeni uygulama, sosyal medyada da kullanıcıları ikiye böldü.

Sağlık Bakanlığı’nın aylık randevu kotası uygulamasına gelen tepkiler:

randevu

randevu

randevu

randevu

randevu

randevu

randevu

randevu

randevu

randevu

randevu

randevu

randevu

randevu

randevu

randevu

randevu

randevu

Peki siz Sağlık Bakanlığı’nın randevu kotası uygulaması hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar bölümünde belirtmeyi unutmayın!

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yorum Yap