Rusya İşgali COVID-19’la Birleşti; Ukrayna Hastaneleri Alarm Veriyor!

Rusya İşgali COVID-19’la Birleşti; Ukrayna Hastaneleri Alarm Veriyor!
0

Ukrayna hastaneleri, hem COVID-19, hem de Rusya işgali nedeniyle alarm veriyor. Oksijen bitmek üzere ve savaş ortamında temini neredeyse imkansız…

 

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), COVID-19 krizinin ve Rus işgalinin Ukrayna’daki hastanelerin oksijen kaynaklarının, tehlikeli derecede düşük seviyelere indirdiği konusunda uyardı. Şu anda Ukrayna’da 1.700 kişinin COVID-19 nedeni ile hastaneye kaldırıldığı tahmin ediliyor, bu nedenle bu eksiklik binlerce hayatı riske atıyor.

Ana sorunlardan biri, kargo kamyonlarının hayati oksijen kaynaklarını, başkent Kiev de dahil olmak üzere, ülke genelindeki fabrikalardan hastanelere taşıyamaması. Çeşitli bölgelerdeki tıbbi üreticiler de, güvenli tıbbi oksijen üretilmesi için gereken bir kimyasal ürün olan zeolit kıtlığıyla karşı karşıya.

DSÖ, oksijen kıtlığına ek olarak, devam eden çatışmalar nedeniyle birçok hastanenin elektrik kesintisi yaşadığını da söylüyor. Hastaları taşıyan ambulanslar da çapraz ateşe yakalanma tehlikesiyle karşı karşıya.

DSÖ, kıtlıkları belirleyerek ve diğer bölgesel kaynaklardan sıvı oksijen ve tüpler getirerek tıbbi malzemeleri sağlamak için çalışıyor. Bu malzemelerin birçoğunun Polonya sınırındaki bir koridordan geldiği biliniyor.

Kaynakhttps://www.avusturyaforum.at/rusya-isgali-covid-19la-birlesti-ukrayna-hastaneleri-alarm-veriyor/

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir