Seyir Halindeki Tesla Aracı, Durup Dururken Alev Alıp Yanmaya Başladı

Seyir Halindeki Tesla Aracı, Durup Dururken Alev Alıp Yanmaya Başladı
0

 

ABD’nin California eyaletine bağlı Sacramento kentinin otoyolunda seyir halinde olan Tesla model araç, durduk yere alev aldı.

Geleneksel otomobillerin alev alması haberleri her ne kadar korkunç olsa da biraz daha alışılageldik ve ne olup bittiğini anladığınız bir durum. Ancak elektrikli araçlarda benzer durum yaşandığında olay daha korkutucu ve kafa karıştırıcı olabiliyor.

California’da seyir halinde olan Tesla model bir araç, bataryası ortaya çıkan bir sorundan ötürü durduk yere aniden alevler içinde kaldı.

İtfaiye ekipleri yanan Tesla’yı söndürmek için 22.712 litre su kullandı

Olayın ardından yetkililerin yaptığı açıklamalara göre otoyola uygun bir süratte seyahat eden Tesla Model S, görüntüden de anlayabileceğiniz gibi perte çıkmanın vücut bulmuş hali olmuş. Neyse ki araçta bulunan kimse yaralanmamış.

Şu an için kazanın ortaya çıkış nedeni bilinmiyor. Aracın beklenmedik bir şekilde aniden bataryası alev almaya başlamış.

Söndürme işleminin en zor geçen kısmı ise aracın altında yanan alevi söndürmek olmuş. İtfaiyeciler, aracın altındaki alevleri söndürmek için vinç kullanmışlar. Şu an için Tesla yetkililerinden bir açıklama yapılmış değil.

 

Kaynak: https://www.kron4.com/news/california/tesla-spontaneously-caught-fire-on-highway-in-sacramento-county-officials/ 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir