Sürpriz Bir Minecraft Oyunu Geliyor Olabilir

Sürpriz Bir Minecraft Oyunu Geliyor Olabilir
0

Kazmaları Yeniden Kuşanıyoruz: Sürpriz Bir Minecraft Oyunu Geliyor

Önümüzdeki dönemde karşımıza çıkacağını bildiğimiz Minecraft oyunlarının dışında bir de sürprize hazır olun. Gelen bilgilere göre var olan Minecraft serilerinden bağımsız bir yapım yakında karşımıza çıkacak.
 

Son yılların en popüler oyunlarından biri olan Minecraft evreninin ortaya çıkışına ve genişlemesine hep beraber şahit olmuştuk. Evren gittikçe genişlerken ana oyuna ek olarak Mojang Studios bizlere Minecraft Dungeons gibi yeni yapımlar da sunmuştu. Yakın gelecekte de Minecraft Legends’ın geleceğini biliyoruz. 

Her ne kadar oyuncuların gözü kulağı bir yandan 2023 tarihli Minecraft Legends adlı yapımda olsa da gelecek olan tek yeni yapım bu olmayabilir. En azından daha önce de oyun sektöründen pek çok önemli gizli bilgiyi paylaşan Jez Corden’a göre durum bu. 

Mojang’dan sürpriz bir oyun gelebilir

The Xbox Two Podcast adlı bir podcast programı yapan Corden, bu programda yaptığı açıklamada Legends ya da Dungeons’tan farklı bir Minecraft oyununun geliştirilme sürecinin başladığını söyledi. Öte yandan bu gizemli oyun hakkındaki bilgilerimiz şimdilik bu kadarla kısıtlı gibi gözüküyor. Oyunun değil ne zaman açıklanacağı, türünün ne olduğu ya da nasıl isimlendirileceği bile şu an için belli değil. 

Yeni Minecraft oyunu eğer yakın zamanda açıklanacaksa bu, 15 Ekim tarihinde yapılacak olan Minecraft Live etkinliğinde gerçekleştirilebilir. Corden’ın açıklamalarında iddia ettiği gibi oyunun geliştirilmesi sürecinde henüz çok erken aşamalarda olunması durumunda ise açıklama için henüz oldukça erken diyebiliriz.

Sizce bir sonraki Minecraft oyununun adı ve türü ne olacak?  Bir sonraki Minecraft oyunu için heyecanlı mısınız? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Kaynak: https://comicbook.com/gaming/news/minecraft-game-new-tease/
 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir