WhatsApp kullanıcıları aman dikkat! WhatsApp hesabını bırakın, telefonunuz elden gidebilir!

WhatsApp kullanıcıları aman dikkat! WhatsApp hesabını bırakın, telefonunuz elden gidebilir!
0

Kısa süre önce sahte Netflix uygulamasıyla bulaşan, WhatsApp üzerinden mesajlarla yayılan virüs ortaya çıkmıştı. Şimdi WhatsApp kullanıcılarını hedef alan başka bir zararlı yazılım keşfedildi. Bu yeni virüs WhatsApp hesabının elden gitmesini geçin, telefonun kontrolünü ele geçiriyor. Güvenlik uzmanları yeni tehlikeye karşı kullanıcıları uyardı!

WhatsApp siber suçluların hedefinde olan uygulamalardan biri. Hackerlar yeni ve farklı yöntemlerle WhatsApp kullanıcılarının bilgilerini, cihazlarını ele geçirmeye çalışıyor. Yeni bir tehlike ortaya çıktı.

WhatsApp’a daha önce bahsedilmemiş yeni özellikler eklediğini ve uygulamanın yeşil temasını pembeye çevirdiğini iddia eden WhatsApp güncellemesi ortaya çıktı. Aslında böyle bir güncelleme yok. Virüslü bağlantı içeren WhatsApp mesajı var.

Güvenlik uzmanları yaptıkları açıklamada, WhatsApp’ın böyle bir güncellemesi olmadığını ve kullanıcıların mesajda yer alan bilinmeyen tuzak bağlantılara tıklamaması gerektiğini söyledi.

Güvenlik uzmanı Rajshekhar Rajaharia, Twitter’da yaptığı açıklamada, “WhatsApp gruplarında APK indirme bağlantısı içeren bir mesaj dolaşıyor. Bu bağlantıya sakın tıklamayın! Siber suçlular bu yolla telefonunuza tam erişime sahip oluyor” dedi.

 • WhatsApp’tan gelen bilinmeyen bağlantılara tıklamayın.
 • Uygulama mağazası dışında herhangi bir yerden APK veya mobil uygulama yüklemeyin.
 • WhatsApp güncellemeleri mağaza üstünden otomatik olarak yapılır. Bunun dışındaki güncellemelere kanmayın.

kaynak: https://www.sabah.com.tr/galeri/dunya/mars-helikopteri-ingenuity-bugun-ucacak-peki-ingenuitynin-ucusu-saat-kacta-gerceklesecek

 
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir