WhatsApp Yeni Grup Özelliğini Tanıttı

WhatsApp Yeni Grup Özelliğini Tanıttı
0

WhatsApp, Birden Fazla Grubu Birbirine Bağlayacağınız ‘Topluluk’ Özelliğini Tanıttı

İletişim platformu denildiğinde akla ilk gelen uygulamalardan olan WhatsApp, birden fazla grubu aynı anda ekleyebileceğiniz yeni bir özellik ile karşımızda.

Geçtiğimiz günlerde yeni gelen özellik sayesinde yöneticiler, gruba kişi ekleme/çıkarma, grubu silme gibi özelliklere ek olarak daha fazla “yönetme” şansına sahip oldu. Mesajları herkes için kimin sildiği ise “…….. adlı yönetici tarafından silindi” notuyla görülmeye başlandı.

Şirket yeni özellik ve iyileştirmeler üzerinde çalışmalarına devam ediyor. Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, yeni bir güncelleme üzerinde çalışıyor. Yeni güncellemede, uygulamanın iyileştirilmesine ek olarak bir de yeni özellik eklenecek. Bu özellik ise yöneticiler tarafından birden fazla grubu aynı anda ekleyebilecek.

Yöneticiler birden fazla grubu Community (Topluluk) adı altında daha bir büyük grupta toplayacak

WABetaInfoiOS için WhatsApp’ın 22.4.0.75 beta sürümünde Community (topluluk) özelliği hakkında bir ekran görüntüsü paylaştı. Ayrıca WABetaInfo bu özelliği şöyle açıkladı;

 • Gruplarınızı tek bir çatı altında toplayın; işinizi kolaylaştırmak için yönettiğiniz grupları tek bir grup haline getirin.
 • Herkese aynı anda ulaşın; grubunuzdaki tüm üyelere bir grupta mesaj atın.

WhatsApp Communities (topluluklar), grup yöneticilerinin aplikasyonda tüm yönetici olduğu gruplarda daha çok yetki vermesi de kuvvetle muhtemel. geçtiğimiz Aralık ayında da WABetaInfo, WhatsApp topluluklarının nasıl çalışacağı hakkında bir detay daha paylaşmıştı. Bu detay ise; Topluluk gruplarında Topluluk simgesi için yöneticiler kendilerine özel bir simge koyma hakkına sahip olacak.

WhatsApp’ın yeni gelecek olan diğer özellikleri

Toplulukta, aynı normal bir grup sohbetinin adı ve bir açıklamaya yazabileceğiniz seçenekler olacak. Yöneticiler topluluk grubunun ve açıklamasını yazdıktan sonra, toplulukta en fazla 10 grubu bağlayabilecekWhatsApp, bu topluluk özelliğini davet seçeneği ile çalıştırması kuvvetle muhtemel. Topluluk seçeneğinin WhatsApp tarafından ne zaman güncelleme olarak piyasaya süreceği hakkında henüz bir bilgi yok. Geldiğinde sizleri haberdar edeceğiz.
Kaynak:https://9to5mac.com/2022/02/12/whatsapp-communities-iphone-preview/.
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir