WhatsApp’ta Mesaj Silme Çilesi, Bu Güncellemeyle Son Buluyor!

WhatsApp’ta Mesaj Silme Çilesi, Bu Güncellemeyle Son Buluyor!
0

Herkes tarafından beklenen özellik geldi! WhatsApp, 3 ay önceki mesajların silinmesine bile izin verecek…

WhatsApp kullanıcılarının uzun zamandır beklediği “herkesten sil” özelliğinin kapsamı sonunda geliştiriliyor. Peki, bu ne anlama geliyor?

Bilindiği gibi WhatsApp üzerinden mesajlaşırken yanlışlıkla gönderilen mesajlar, kısa bir süreliğine “herkes için” silinebiliyordu. Yani sildiğiniz mesaj sadece sizin sohbet geçmişinizden değil, karşı tarafın sohbet ekranından da silinebiliyor, ancak bunun süresi oldukça kısıtlıydı.

WhatsApp‘ın önceki sürümlerinde de yer alan “gönderilmiş mesajları sil” özelliği ilk olarak 7 dakikaya kadar çalışıyorduysa da, sonradan gelen güncelleme ile bu süre uzatılmış ve bir mesaj gönderildikten sonra 1 saat 8 dakikaya kadar herkesten silinebiliyordu. Yeni güncelleme ise, bu süreyi daha ileri taşıyor ve tam 3 ay önce gönderilmiş mesajlar bile herkes tarafından silinebiliyor.

Ancak bu özellik şu an için herkese açık değil. Şu an güncellemeler sürüyor ve 2.21.23.1 sürümünün herkese açılmasından sonra bu özellik her WhatsApp kullanıcısı tarafından erişilebiliyor olacak.

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir