Windows 11 KB5014668 yeni bir özellik ve daha fazlasıyla piyasaya sürüldü

Windows 11 KB5014668 yeni bir özellik ve daha fazlasıyla piyasaya sürüldü
0

KB5014668 artık Windows Insider Programının dışındaki Windows 11 için kullanılabilir ve birçok iyileştirme ile birlikte gelir. Bu isteğe bağlı bir güncellemedir ve ‘İndir ve yükle’ düğmesine tıklamadığınız sürece otomatik olarak indirilmez veya yüklenmez. Windows 11 KB5014668’İN çevrimdışı yükleyicilerini de indirebilirsiniz.


Haziran 2022 isteğe bağlı güncelleme, görünüşe göre Temmuz 2022 Yamasının Salı günü bir parçası olarak herkese sunulacak özellikler ve geliştirmeler içeriyor. Başka bir deyişle, güncellemeyi atlamayı seçerseniz, sonunda bir sonraki Yama Salı günü tüm yeni özellikleri ve geliştirmeleri alacaksınız.

Ancak, isteğe bağlı güncelleştirmeye devam ederseniz, bir sonraki güncelleştirmede aynı düzeltme kümesini tekrar almazsınız. Bunun yerine, yalnızca eksik güvenlik düzeltmelerini alırsınız. Haziran 2022’nin Windows 11 için isteğe bağlı güncellemesi, görünüşe göre ‘Arama vurguları’adı verilen yeni bir özellik ile birlikte geliyor.


Öne çıkan arama özelliği yakın zamanda Windows 10’da piyasaya sürüldü ve şimdi Windows 11 21H2 veya daha yenisini çalıştıran cihazlara yöneliyor. ‘Arama vurgularına’ aşina olmayanlar için, bu yeni Windows 11 özelliği her günün dikkat çekici ve ilginç anlarını sunar. Buna tatiller, yıldönümleri ve diğer anlar dahildir.

Anlar hem küresel hem de yerel olabilir, yani bölgenizle ilgili olabilir. Arama vurgularına başlamak için görev çubuğunuzdaki arama simgesine dokunmanız yeterlidir. Yukarıdaki ekran görüntüsünde de görebileceğiniz gibi, Windows Arama arayüzü Bing’in içeriğini vurgulamak için tamamen değişti.

İçerik, kuruluşunuzdaki güncellemelerle de ilgili olabilir. Bu, yalnızca cihazınızın kendisi bir kuruluşa bağlıysa gerçekleşir. Aygıt zaten bağlandığında, Windows kişileri, dosyaları ve daha fazlasını önerebilir.

Kullanıcıların yamayı yükledikten hemen sonra arama vurgularını alamayacaklarını belirtmek gerekir. Şirkete göre, aşamalı olarak piyasaya sürülüyor ve yakın zamanda bazı insanlar için görünmeyecek.

Windows 11 KB5014668 için indirme Bağlantıları


Windows 11 KB5014668 Doğrudan İndirme Bağlantıları: 64-bit

Muhtemelen bildiğiniz gibi çevrimdışı yükleyiciler, güncelleştirmeyi doğrudan Windows Update aracılığıyla indirip yükleyemediğinizde özellikle yararlıdır. Windows Update üzerinden manuel yükleme yöntemini tercih ederseniz, Microsoft Update Kataloğu’na gidebilir ve desteklenen sürümün yanındaki ‘İndir’ düğmesini tıklayabilirsiniz.

Özellikle, isteğe bağlı güncellemelerden kaçınmak genellikle iyi bir fikirdir. Aslında, isteğe bağlı güncellemeler kurumsal makineler için tasarlanmamıştır. İsteğe bağlı bir güncelleştirme, yöneticilerin bir sonraki Düzeltme Eki Salı güncelleştirmesini sınamasına olanak tanır. Aynı zamanda, güvenlik sürümü Düzeltme Eki Salı güncelleştirmesini bekleyemeyen meraklılar isteğe bağlı güncelleştirmeyi deneyebilir.

Windows 11 KB5014668 (Yapı 22000.778) özellikleri


Windows 11 Build 22000.778, görünüşe göre tonlarca hata düzeltmesiyle birlikte geliyor. Örneğin, Microsoft, kullanıcıların Windows 11’e (özgün sürüm) yükseltmelerini engelleyebilecek bir sorunu gidermiştir. Bu sorun Windows 10 makinelerinde bildirildi ve şimdi çözüldü, bu da daha fazla kullanıcının artık yeni işletim sistemine güncelleme yapabilmesi gerektiği anlamına geliyor.

Windows 11 Build 22000.778, kullanıcıların bazı oyunlarda video klip oynatırken sorunlarla karşılaşabileceği bir sorunu düzeltti. Belirli ses teknolojisini kullanarak ses efektleri çalarlarsa oyunların çalışmayı durdurabileceği başka bir hata düzeltildi.

Windows 11’in Bluetooth’un bazı ses aygıtlarına yeniden bağlanmasını engellediği başka bir hata düzeltildi.

Bu sürümde birkaç kalite iyileştirmesi var. Örneğin Microsoft, Telefon uygulamanızın adını Ayarlarda ‘Telefon Bağlantısı’ olarak değiştirmiştir. Microsoft ayrıca, Surface Dial özelleştirme ayarları sayfasının çalışmayı durdurabileceği bir sorunu gidermek için Windows 11’de değişiklikler yapıyor.

İşte hata düzeltmeleri ve iyileştirmelerin tam listesi:Microsoft, güvenlik olayı 4262 ve WinRM olayı 91’de WinRM bağlantıları için IP adresi denetimi desteği sunuyor.
Microsoft, SMB yeniden yönlendiricisi RDR belirli ortak dosya sistemi Denetimi (FSCTL) kodu FSCTL_LMR_QUERY_INFO etkileyen bir sorunu düzeltti.
Windows 10’da Windows 11’e (orijinal sürüm) yükseltmelerin başarısız olabileceği bir yarış durumu düzeltildi.


Microsoft, Bulut Pano hizmetini geliştiriyor ve bir süre işlem yapılmadıktan sonra makineler arasında senkronizasyonu engelleyen bir sorunu düzeltiyor.
Microsoft, Sandbox çalışmaya başladıktan sonra Windows Sandbox başlangıç ekranının gizlenmemesine neden olan bir sorunu gidermiştir.
Microsoft, Evrensel Yazdırma işlemleri sırasında bir ağ proxy’si kullanma olanağı ekliyor.


Microsoft, DirectX 12 (DX12) kullanan oyunlarda video oynatma sorunlarına neden olabilecek bir sorunu gidermiştir.
Microsoft, bazı oyunların çalışmayı durdurmasına neden olan bir sorunu gidermiştir.

 

Kaynak: https://support.microsoft.com/en-us/topic/june-23-2022-kb5014668-os-build-22000-778-preview-2b5f1da6-d602-48b4-b443-96b460e3c38d.

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir