Windows Dosya Gezginine Reklamlar Geliyor!

Windows Dosya Gezginine Reklamlar Geliyor!
0

Windows 11’e Kullanıcıları İsyan Ettirecek Bir Güncelleme Geliyor: Dosya Gezgininde Reklam Gösterilecek

 

Microsoft’un Windows Insider üzerinde test ettiği yeni bir özellik, şimdiden birçok Windows kullanıcısının tepkisini topladı. Bu özellik, Windows dosya gezgini içerisine yerleşik reklamlar ekliyordu.

Günümüzün en sinir bozucu şeylerinden birisi olan reklamlar, artık kabullensek de kabullenmesek de akla gelebilecek her noktada karşımıza çıkıyor. Evet, şu anda kullandığımız pek çok şeyi ‘kullanabilmemizin’ nedeni de şirketlerin bu reklamlar sayesinde kazandığı para olsa da bugün Microsoft, reklam konusunu bir adım öteye taşıyan tartışmalı bir özellikle karşımıza çıktı.

Windows Insider kullanıcıları, Windows 11’in dosya gezgininde fazlasıyla sinir bozucu olması garanti olacak bir özellikle karşılaştı. Kullanıcılar, dosya gezgininin orta yerinde bir reklam çubuğuyla karşılaştı. Reklam çubuğu, şimdilik ‘kabul edilebilir’ bir noktada ve bağlamda gözükse de bu durum, reklamlarla dolu bir Windows geleceğine dair korkuya yol açtı.

Windows dosya gezgininde gözüken o reklam:

Kaynak:https://www.xda-developers.com/microsoft-bringing-ads-windows-11-file-explorer/.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yorum Yap