Wordpress Sitenizden Direk Mesajlar Gönderebilirsiniz

Wordpress Sitenizden Direk Mesajlar Gönderebilirsiniz
0

Bloglarımızdan birçok kişiyle iletişim halinde oluruz.Bizi izleyenler genellikle bloğumuza üye olurlar yönetici olarak üyelerimize atayacağımız konum ile bloğumuza yazı yazabilirler,yorum bırakabilirler kısaca sürekli bizimle iletişim halinde olurlar.

Özel günlerde kutlama tebrikleri göndererek ileteşimde olduğumuz izleyenlerimizle bağımızı daha da kuvvetlendirmek isteyebiliriz.Üyelerimize mesaj göndererek yapabiliriz bunu.Kulandığımız  yöntemler genellikle     e-mail yani e-posta sunucuları üzerinden gönderilerdir..Artık wordpress siteniz üzerinden direkt mesaj gönderme yöntemini kullanarak sitenizdeki üye kullanıcılarınıza bireysel veya toplu olarak mesajlar gönderebilirsiniz.

Nasıl kullanırız?

Sitemizi güncelleyip yeni bir içerik hazırladığımızda sitemizin üyelerini anında haberdar etmek için toplu mesajlar atabiliriz.

Sitemizin editör veya yazarlarına herhangi bir konuda bilgi verebilmek veya bir talepte bulunabilmek için mesajlar gönderebiliriz.

Sitemizle ilgili bir duyuru hazırladığımızda bu bir kampanya ve çekiliş olabilir ,bu duyurumuzu annda iletmek istediğimizde bir mesajla tüm üyelerimize iletebiliriz.

Özellikleri Nelerdir ?

ve kullanılışı

Email Users, eklentimizin adı yapacağınız ilk işlem eklentiyi kurup etkinleştirin. Kurulumu tamamladınız ise Yönetici Sayfası‘na Email Users adında bir menü eklendiğini göreceksiniz menüde alt menüler mevcut. Menüyü tıklandığınızda ana sayfa açılıyor.

 

Tekli mesajlarımızı Send Individual Message kısmından gönderebiliyoruz, Send a Group Message kısmından iseisminden anlaşılacağı gibi grup mesajları gönderebiliyorsunuz.  Menü içerisinde başlıklar mevcut mesaj gönderme sayfalarını oralardan açabiliyorsunuz.

Bireysel mesaj gönderme sayfası..

Normal mesaj gönderme sayfasına benzeyen özellikler var burada, mail formatı (html veya text), gönderen, mesaj başlığı ve mesaj metin kısmı.

Bunlardan farklı olarak Recipients yani Alıcılar kısmını görebilirsiniz buradan mesajınızı göndereceğiniz kişi veya kişileri  seçiyorsunuz. Alıcılar kısmına tıkladığınızda sitenize kayıtlı tüm kullanıcı isimleri karşınıza geliyor toplu seçim yapmak isterseniz CTRL tuşuna basılı tutarak seçim yapabilirsiniz.

Grup olarak mesaj gönderim yapmak isterseniz bu sayfadan pek bir farkı yok.

Grup mail sayfasındaki tek fark mesajı göndereceğimiz alıcılar kısmına tıkladığımızda yazarlar, editörler, aboneler, kullanıcılar ve sitedeki üye tüm grupların isimleri listeleniyor.. İstediğiniz  grubu seçerek toplu mesajınızı gönderebilirsiniz.

User Settings kısmı..

Bu menüde sitenize üye olmuş kişileri görüntüleyerek toplu işlem yapabilmektesiniz.Toplu işlem seçimlerinizden Uyarıları ve Toplu Mailleri seçtiğiniz üyeler için açık veya kapalı duruma getirebilirsiniz.

Sitenizden üyelerinize toplu mesajlar gönderebilmeniz için hazırlanmış olan bu eklenti çok pratik ve kullanışlı geldi bana sizlere tanıtmak istedim .Umarım işinize yarar.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

Cum.unv.elektronık mezunu gultasarim.com kurucusu ve editörü ayrıca Wordpress,Blogger,Tumblr,Google Sites,Sosyal Medya ,Seo alanlarda profesyonel çözümler üreticisi.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir