Xiaomi’nin Elektrikli Aracının ‘Olur mu Be’ Dedirten Render Görüntüleri Paylaşıldı

Xiaomi’nin Elektrikli Aracının ‘Olur mu Be’ Dedirten Render Görüntüleri Paylaşıldı
0

Elektrikli otomobil sektörüne Xiaomi‘nin resmi forumundaki kullanıcı, şirketin M1 isimli aracı için oluşturduğu konsept’i paylaştı. Kullanıcının amatörce oluşturduğu araç, oldukça ilgi çekici.

Daha çok fiyat-performans oranı yüksek olan akıllı telefonlarıyla tanıdığımız Çin merkezli teknoloji devi Xiaomi, bugün otomobil sektörüyle karşımızda. En son geçtiğimiz günlerde otomobil sektöründeki kararlılığını kurduğu ekiple bizlere gösteren şirketin öne süreceği ilk model merakla beklenirken Xiaomi’nin resmi forumunda bir kullanıcı, M1 aracının render görüntülerini paylaştı.

Söz konusu aracın, Xiaomi kullanıcılarının aşina olacağı MIUI arayüzünün araç için geliştirilmiş versiyonunu kullanacağı söyleniyor. Bunun yanında elektrikli araç devlerinde çokça gördüğümüz özellikleri sunması beklenen araç için oldukça iddialı bir ifade kullanılmış. Gelin detaylara birlikte bakalım.

5 dakika şarj ile 1000 km mesafe:

Konseptin Mo Fei isimli yaratıcısı, oluşturduğu amatör render’ları paylaşmakla kalmadı, üzerine aracın özellikleri hakkında da detaylar verdi. Bu özellikler kapsamında araç, otonom sürüş özelliğine, sesli asistan desteğine ve holografik bir merkezi kontrol sistemine sahip olacak.

Hepsinden öte, Fei’nin söylediğine göre araç, 5 dakika şarjla 1000 km mesafe gidebilecek. Bu noktada, elektrikli otomobil sektöründe lider sayabileceğimiz Tesla’nın 2020 model olan Model S’inin maksimum 650 km menzil sunduğunu hatırlatalım.

Bu görüntüler, şirketin resmi forumuna yüklenmiş olsalar da Xiaomi’nin resmi olarak paylaştığı görüntüler olmadıklarından M1 aracını bambaşka şekillerde de görebileceğimizi unutmayalım.

Fakat bu render’ların da -resmi olmamalarına ve amatör olmalarına rağmen- oldukça iyi göründüklerini söyleyebiliriz. 5 dakika şarjla 1000 km menzil, kulağa oldukça uzak bir özellik gibi geliyor fakat teknoloji düşündüğümüzden çok daha hızlı ilerlediği için her an her şeyin olabileceğini de akılda tutmak gerek.
Kaynak:https://gadgettendency.com/xiaomi-m1-electric-car-which-will-run-miui-for-car-shown-in-unofficial-images/.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir