Android için büyük yenilik yolda: Uydu bağlantısı geliyor…

Android için büyük yenilik yolda: Uydu bağlantısı geliyor…
0

Android’in gelecekteki sürümleri, büyük bir yeniliğe imza atarak doğrudan uydu bağlantısını destekleyebilir.

Hücresel ağa bağımlı olmadan internet bağlantısı kurmak, gelecekte Android kullanıcıları için mümkün olabilir. Google’ın kıdemli başkan yardımcısı Hiroshi Lockheimer, Twitter’da gelecekteki Android sürümlerinin doğrudan uydu bağlantılarını destekleyebileceğini açıkladı.

Lockheimar bunun dışında daha fazla bilgi vermedi. Ancak sözünü ettiği gelecek Android sürümünün 14 olduğu düşünülüyor. Cep telefonlarının doğrudan uydu bağlantısı kurabilmesi için donanımlarının da bunu desteklemesi gerekiyor ve giriş seviyesi Android cihazlarda bu mümkün değil. Ancak Samsung gibi büyük firmaların amiral gemisi modellerine uydu bağlantı seçeneğini gözünü kırpmadan ekleyeceği düşünülüyor.

Doğrudan uydu bağlantısı, hücresel ağın kapsayamadığı bölgelerde iletişim kurmak ve acil durumlarda Dünya’nın her yerinden mesaj gönderebilmek gibi çok faydalı seçenekler sunacak.

Aynı söylentilerin, yeni nesil iPhone 14 ve bazı Apple Watch modelleri için de ortaya atıldığını hatırlatalım….

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir