Android Telefonlara Animasyonlu Emojiler Geliyor

Android Telefonlara Animasyonlu Emojiler Geliyor
0

Android Telefonlara Animasyonlu Emojiler Geliyor (Yanarlı Dönerli Sohbetlere Hazır Olun)

 
 

 

 
Yukarıdaki yeni emojilerin önümüzdeki haftalarda kütüphaneye ekleneceğini duyuran Google, ilk kez animasyonlu emojilerin yayınlanacağını da açıkladı. Şirket, bu kütüphanede de 200’den fazla emoji olacağını aktardı. Google’ın tüm animasyonlu emojilerine bu bağlantıya tıklayarak göz atabilirsiniz. Yeni emojiler, aralık ayında yayınlanacak güncellemeyle kullanılabilir olacak. Tabii bu güncellemeyi alan ilk Android cihazlar Google’ın Pixel modelleri olacak.
 


Bu iki haberin yanı sıra Google, kullanıcılara kendi emojilerini de kolaylıkla Gboard klavyesindeki ‘Emoji Mutfağı’nda oluşturabileceklerini hatırlattı. 

 
Kaynak: https://9to5google.com/2022/09/13/android-emoji-unicode-15/ 


Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yorum Yap