Avatar: Suyun Yolu Küresel Gişede 855 Milyon Doları Aştı

Avatar: Suyun Yolu Küresel Gişede 855 Milyon Doları Aştı
0

 

Devam filminin yıl sonundan önce imrenilen 1 milyar doları bulması bekleniyor.

Avatar: The Way of Water, ilk 10 gününde 855 milyon dolar hasılat elde etti. Filmin, 2022 sona ermeden önce 1 milyar dolar barajını aşması bekleniyor.

Sinema tutkunları, geride bırakmak üzere olduğumuz aralık ayında en çok Avatar: The Way of Water isimli filmi konuştular. Böylelikle ilk kez 2009 yılında tanıştığımız, o yıllarda büyük ses getiren Avatar’ın devam filmi, resmen geri dönmüş oldu.

15 Aralık’ta vizyona giren filmle ilgili yapılan araştırmalar, bu filmin ilk 10 günde küresel çapta 855 milyon dolar para kazandı. Bu rakamın, yıl sona ermeden 1 milyar doları aşmış olması bekleniyor. Böylelikle 2022’de 1 milyar doların üzerinde hasılat yapan Top Gun: Maverick ve Jurassic World: Dominion’dan sonraki üçüncü film, Avatar: The Way of Water olacak.

 

1 milyar dolar, çoktan aşılmış olabilirdi

Avatar: The Way of Water için dudak uçuklatan hasılat açıklanmış olsa da sinema sektörü, aslında çok daha yüksek meblağları bekliyordu. Ancak Çin’de yeniden patlak veren COVID-19 salgını, film gösterimlerinin yarıya düşmesine yol açtı. Bu da hasılatı doğrudan etkiledi. Bununla birlikte, hristiyanlığın yaygın olduğu ülkeler, şu günlerde Noel ile meşguller. Tatili fırsat bilen insanlar, zamanlarını sinemadan ziyade tatil için harcıyorlar.
2009 yılında vizyona giren Avatar, vizyonda kaldığı süre boyunda 2.9 milyar dolar hasılat elde edip, tarihin en çok kazanan filmi olarak tarihe geçmişti. Ancak burada unutulmaması gereken bir detay var. Avatar, yıllar içerisinde bazı ülkelerde tekrar tekrar vizyona girdi. Bu da 2.9 milyar dolarlık hasılata ulaşılmasını kolaylaştırdı. Avatar: The Way of Water’ın bu rekoru kırıp kıramayacağı merak konusu
 
Kaynak: https://collider.com/avatar-2-way-of-water-global-box-office-855-million/ 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir