Avrupa Birliği İçin Ücretsiz İnternet

Avrupa Birliği İçin Ücretsiz İnternet
0

2020′ de 5G iletişim teknolojisine geçiş yapılacağı düşünülmekte ancak 2025 Yılı ile beraber Avrupa Birliği üyeleri 5G iletişim teknolojisine geçiş yapmış olacak.

2020 itibariyle büyük merkezlerden başlayarak, Avrupa genelinde ücretsiz Wi-Fi bağlantı noktalarının oluşturulmasını teklif ediyor.

Bu ücretsiz Wi-Fi internet bağlantı noktalarının zamanla artırılması ve gelecekte tüm Avrupa nüfusuna ücretsiz internet erişimi sağlanması da söz konusu olabilecek. AB bu iş için şimdiden 120 milyon Euro bütçe ayırmış.

En çok tartışma yaratan değişiklik ise, internet üzerindeki telif haklarının çok daha sıkılaştırılması. Eğer bu değişiklik olduğu gibi onaylanırsa, AB vatandaşlarının internete herhangi bir içerik yüklemeden önce resmi mercilerden telif onayı almaları bile gerekebilir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1989 yılında Akhisar'da doğdu. Pamukkale Üniversitesi Gıda Mühendisliği bölüm mezunu. Network Dizayn sağlık yaşam ve güncel Haberler Bölüm Editörü olan Ceyda Aksel, Lifestyle türündeki blogunda; teknoloji, kültür sanat ve bilim kurgu konularında yazıyor. Kendisinin bir de mesleki tecrübelerini aktardığı akademik blogu bulunmakta. Şu günlerde çeşitli firmalara sosyal medya danışmanlığı da yapıyor. özellikle infografik temelli, içerikler üretiyor.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir