Bu yeni güncellemelerle Google Haritalar’ı yardımcı pilotunuz yapın

Bu yeni güncellemelerle Google Haritalar’ı yardımcı pilotunuz yapın
0
 

 

Google Haritalar’daki yeni güncellemelerle yolculuğa ve tatil planlama sorunlarına elveda deyin 👋. 

 

 

İster yeni bir şehirde dolaşıyor olun, ister hafta sonu bir yolculuğa çıkıyor olun, sürücünüzü planlamanıza, paradan tasarruf etmenize ve yeni bir yer keşfetmenize yardımcı olmak için ücretli fiyatlar, daha ayrıntılı bir navigasyon haritası ve iOS güncellemeleri de dahil olmak üzere yeni geliştirmeler başlatıyor.

Otoyol veya otoyol için? Yeni ücretli fiyatlarla en iyi rotayı seçin

Uzun mesafeli sürüşler, kötü yol koşulları ve yoğun trafik, herhangi bir yolculuğun havasını azaltabilir. O anlarda paralı yoldan gitmek isteyebilirsin. Ücretli yollar ile normal yollar arasında seçim yapmayı kolaylaştırmak için Google Haritalar’da ücretli fiyatları ilk kez kullanıma sunuyoruz.

Yakında, yerel ücretli yetkililerden gelen güvenilir bilgiler sayesinde gezinmeye başlamadan önce gideceğiniz yere tahmini ücret fiyatını göreceksiniz. Geçiş ücreti veya diğer ödeme yöntemlerini kullanmanın maliyeti, haftanın hangi günü olduğu ve geçiş ücretinin geçeceğiniz belirli bir zamanda ne kadara mal olması gerektiği gibi faktörlere bakıyoruz.

Paralı yolların hayranı değil misiniz? Sorun değil. Ücretsiz bir rota mevcut olduğunda, size bu rotayı bir seçenek olarak göstermeye devam edeceğiz. Her zaman olduğu gibi, paralı yolları olan rotaları tamamen görmekten kaçınmayı seçebilirsiniz. Rota seçeneklerinizi görmek için Google Haritalar’daki yol tariflerinizin sağ üst köşesindeki üç noktaya dokunmanız ve ‘ Geçiş ücretlerinden kaçın‘ı seçmeniz yeterlidir.’

Bu ay ABD, Hindistan, Japonya ve Endonezya‘daki yaklaşık 2000 ücretli yol için Android ve iOS‘ta ücretli fiyatları görmeye başlayacaksınız — yakında daha fazla ülke geliyor.

 

 

Google Haritalar’daki yeni ücretli fiyatlar, sizin için en iyi rotayı belirlemenize yardımcı olacaktır.

 

 

Yeni yollarda kolaylıkla gezinebilmeniz için daha ayrıntılı bir harita

Bilmediğiniz yollarda araba kullanmak stresli olabilir — özellikle geceleri veya insanlarla dolu bir araba kullanırken. Güvenle keşfedebilmeniz için Google Haritalar’ın gezinme deneyimine zengin yeni ayrıntılar ekliyoruz. Yakında rotanız boyunca trafik ışıklarını ve durma işaretlerini ve bina ana hatları ve ilgi alanları gibi gelişmiş ayrıntıları göreceksiniz. Ayrıca, belirli şehirlerde, medyanlar ve adalar da dahil olmak üzere bir yolun şekli ve genişliği gibi daha ayrıntılı bilgiler görürsünüz; nerede olduğunuzu daha iyi anlayabilir ve son dakika şerit değişikliği yapma veya dönüşü kaçırma olasılığınızı azaltabilirsiniz.

Yeni navigasyon haritası önümüzdeki haftalarda Android, iOS, Android Auto ve Carplay’de belirli ülkelere yayılmaya başlıyor.

Google Haritalar yakında rotanız boyunca trafik ışıklarını ve durma işaretlerini ve diğer gelişmiş ayrıntıları gösterecektir


 

Google Haritalar yakında rotanız boyunca trafik ışıklarını ve durma işaretlerini ve diğer gelişmiş ayrıntıları gösterecektir

 

 

Google Haritalar yakında rotanız boyunca trafik ışıklarını ve durma işaretlerini ve diğer gelişmiş ayrıntıları gösterecektir

iOS’ta keşfetmenin daha kolay yolları

Dışarıdayken ve dışarıdayken verimlilik önemlidir-iphone’unuza bağlı olmamak, direksiyonun arkasındayken yol tariflerini aramak için Siri’yi kullanmak veya Google Haritalar’da hızlı bir şekilde arama yapmak isteyip istemediğiniz. Google Haritalar’ın hareket halindeyken kullanımını kolaylaştıran yeni iOS güncellemelerini kullanıma sunuyoruz.


Google Maps dan ev ekran ile yeni widget: yeni tutturulmuş Seyahat widget sağlar erişim canının var sabitlenmiş olarak Gitmek Sekme sağdan senin iOS ana ekran yapmak bile daha kolay ulaşmak yönde. Varış saatinizi, transit seyahatiniz için bir sonraki kalkışınızı ve hatta araba kullanıyorsanız önerilen bir rotayı görebilirsiniz. Ve iyi şeyler küçük paketler halinde geldiğinden, mevcut Google Haritalar arama widget’ını da yapıyoruz daha küçük, böylece en sevdiğiniz yerleri arayabilir veya küçük bir dokunuşla sık kullanılan hedeflere gidebilirsiniz. Bu widget’ları önümüzdeki haftalarda görmek için Google Haritalar uygulamasının en son sürümünü indirdiğinizden emin olun.

Apple Watch’unuzdan gezinme: Bir Apple Watch’unuz varsa ve kendinizi sürekli evden ve telefonunuzdan uzakta bulursanız, yakında Google Haritalar’da doğrudan Saatinizden yol tarifi alabilirsiniz. Birkaç hafta içinde başlayarak, artık iphone’unuzdan navigasyona başlamanıza gerek kalmayacak. Apple Watch uygulamanızdaki Google Haritalar kısayoluna dokunmanız yeterlidir ve navigasyon Apple Watch’unuzda otomatik olarak başlayacaktır. Ayrıca saatinize “Beni eve götür” komplikasyonunu ekleyebilir ve Google Haritalar’da eve navigasyonu başlatmak için bu komplikasyona dokunabilirsiniz.

Siri ve Spotlight ile arama yapın ve yol tarifi alın: Google Haritalar, İos’taki Spotlight, Siri ve Kısayollar uygulamasına doğrudan entegre oluyor. Kısayolları ayarladıktan sonra, Google Haritalar’ın yararlı bilgilerine anında erişmek için “Hey Siri, yol tarifi al” veya “Hey Siri, Google Haritalar’da ara” deyin. Bu özelliği önümüzdeki aylarda görmeye başlayacaksınız ve gelişmiş Siri arama özelliği bu yaz daha sonra gelecek.


Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir