DC Evrenine Dahil Olacak Yeni Dizi ve Filmler Açıklandı: Henry Cavill’sız Superman, Yepyeni Bir Batman Filmi ve Dahası

DC Evrenine Dahil Olacak Yeni Dizi ve Filmler Açıklandı: Henry Cavill’sız Superman, Yepyeni Bir Batman Filmi ve Dahası
0

 

DC Studios CEO’su James Gunn ve Peter Safran, DC evreninde bizi bekleyen dizi ve filmleri açıkladı. İşte DC’nin Marvel gibi bir sinematik evren oluşturmasını sağlayacak ‘Tanrılar ve Canavarlar’ olarak adlandırılan ilk fazındaki yeni projeler.

Marvel ile olan rekabetinde geriye düşen DC, son zamanlarda yeniden yapılanma sürecine girmişti. Öyle ki ünlü yönetmen James Gunn ve yapımcı Peter Safran, bu kapsamda geçtiğimiz ekim ayında DC Studios’un yeni CEO’ları olarak belirlenmişti. Superman, Batman gibi birçok sevilen karakterlere sahip olan DC’nin, ikili yönetiminde yepyeni bir döneme girdiği belirtiliyordu.

Bugün ise James Gunn ve Safran, DC evreninde geçecek yeni yapımları duyurdu ve ilk bölümünün başladığını açıkladı. İlk bölüme de ‘Tanrılar ve Canavarlar’ isminin verildiği ifade edildi. Gunn, hem insanların sevdiği karakterlerin hem de pek bilinmeyen karakterlerin yansıtılacağı projelerle karşımıza çıkacaklarını aktardı. Ayrıca ‘DCU’ olarak adlandırılan ana evren dışında ‘DC Elseworlds’ olmak üzere bir evren daha olacağı da belirtildi.  

Elseworlds

Robert Pattinson’lı Batman filminin devamı ‘The Batman Part II’ olarak adlandırılacak ve Ekim 2025’te vizyona girecek

Açıklamalara göre Robert PAttinson’ın başrolde yer aldığı 2022’de çıkan The Batman filminin devamı, The Batman Part II olarak adlandırılacak. Yapımın vizyon tarihi ise 3 Ekim 2025 olarak duyuruldu.

Robert Pattinson’lı Batman filmleri, ana DC evreni olan DCU’nun dışında geçecek. İşte bu evrene de ‘Elseworlds’ ismi verilecek.

Joaquin Phoenix’li Joker filmleri de Elseworlds’e dahil

Todd Philips’in yönetmenliğini üstlendiği, Joaquin Phoenix’i Joker olarak gördüğümüz Joker filmleri de ‘Elseworlds’ ismi verilen evrene dahil olacak. Joker filminin devamının ismi, “Joker: Folle a Deux” olarak açıklanmıştı. Ayrıca Lady Gaga’nın Harley Quinn olarak filmde karşımıza çıkacağı belirtilmişti.

Safran da Elseworlds ile ilgili şunları söyledi: “DCU aslında çoklu bir evren, ancak biz tek bir evrene odaklanacağız. Eğer bir şey DCU değilse, Todd Philips’in Joker’i veya Teen Titans Go! Animasyonu gibi, onların DC Elseworlds’e dahil olduğunu açık bir şekilde söyleyeceğiz. Tıpkı çizgi romanlarda olduğu gibi.”

İşte ‘DCU’ olarak isimlendirilen ana evrende geçecek yapımlar

2025’te James Gunn’ın yazacağı ‘Superman: Legacy’ filmi geliyor

DCU’ya dahil olacak yeni Superman filmini ismi ve çıkış tarihi belli oldu. Senaryosu Gunn tarafından kaleme alınan yapımın ismi ‘Superman Legacy’ olacak. Film, 11 Temmuz 2025’te vizyona girecek. Safran, filmin bir ‘başlangıç hikâyesi’ olmadığını, Superman’in Kripton gezegeniyle olan geçmişi ve dünyadaki yaşamını dengelemeye çalışmasını anlatacağını söylüyor.

Geçtiğimiz aylarda Henry Cavill’i Superman rolüyle göremeyeceğimiz duyurulmuştu. Yeni Superman’in kim olacağı konusu ise büyük merak konusu. James Gunn da Cavill’ı kovdukları iddialarıyla ilgili, “Henry’i kovmadık. O zaten rol için seçilmemişti. Bence bu hikâye için doğru kişi Henry değil. Onu çok seviyorum. Ama bu Superman birçok sebepten ötürü Henry değil.”

DCU’nun ‘The Brave and The Bold isimli ayrı bir Batman filmi de gelecek: Batman farklı bir oyuncu tarafından canlandırılacak

DCU’da, Robert Pattinson’lı filmlere ek olarak ayrı bir Batman de yer alacak. Gunn, bu karakterin ne Pattinson ne de Ben Affleck olacağını, tamamen farklı olacağını söylüyor. Bu da aktif olarak iki farklı Batman karakterini göreceğimiz anlamına geliyor.

DCU’nun Batman filmi, The Brave and the Bold olarak adlandırılacak. Filmde, çizgi romanlarda Robin olarak gördüğümüz Damien Wayne de yer alacak. Bir suikastçi olarak yetiştirilen Damien, Batman’in gerçek oğlu. Ancak bunu hayatının önemli bir bölümünde bilmiyor.

Safran ise filmde Batman karakterlerinden diğerlerini (Nightwing, Batgirl vb.) de görebileceğimizi söylüyor. Bunların kimler olacağı konusunda ise herhangi bir bilgi yok. Ayrıca Batman’i kimin canlandıracağını da merakla bekliyor olacağız.

‘Lanterns’ dizisi geliyor

Bir diğer heyecanlandıran yapım ise sevilen DC karakteri Green Lantern’e odaklanacak ‘Lanterns’ dizi. Bu dizi, iki Green Lantern’i anlatacak. Bunlar da Hal Jordan ve John Steawart olacak. Dizinin HBO Max’te yayınlanacağı, sevilen suç/gizem dizisi True Detective’e benzer bir yapım olacağı söyleniyor.

DCU’ya dahil olacak diğer yapımlar

 • Creature Commandos (ANİMASYON DİZİSİ): HBO Max’te göreceğimiz bu animasyon, çıkacak ilk yapım olacak. James Gunn’ın kaleme aldığı dizi, askeri süper insanlardan oluşan bir ekip olan Creature Commandos’a odaklanacak.
 • Waller (DİZİ): James Gunn’ın Peacemaker dizisinin bir yan dizisi olacak Waller, Amanda Waller karakterine odaklanacak. HBO Max’te yayınlanacak dizide Viola Davis, Amanda Waller olarak geri dönecek.
 • The Authority (FİLM): DC’deki ‘gri’ karakterlere odaklanacak bu yapımda, gezegeni korumak için oldukça farklı metotlara sahip bir kahraman ekibini göreceğiz.
 • Paradise Lost (DİZİ): Wonder Woman’ın doğduğu yer olan Themyscira’da geçen bir dizi. Safran, yapımın dram, siyasi entrika gibi şeyler içereceğini söylerken dizinin Game of Thrones’a benzeyeceğini aktarıyor. Dizi, HBO Max’te yayınlanacak.
 • Booster Gold (DİZİ): HBO Max’te yayınlanacak bu dizi, eğlenceli karakter Booster Gold’a odaklanacak. Safran da yapımla ilgili şunları söylüyor: “Dizi, bugüne geri dönmek ve bir süper kahraman gibi davranmak için teknolojiyi kullanan ve gelecekten gelen bir ‘ezik’ hakkında.”
 • Supergirl: Woman of Tomorrow (FİLM): Bu film, Süperman’in aksine Kripton’da kalan ve yıllar boyunca vahşete tanık olan Kara’nın (Supergirl) hikâyesine odaklanacak.
 • Swamp Thing (FİLM): Swamp Thing karakterine odaklanacak bu film, karakterin karanlık geçmişini inceleyecek.

Bunlar dışında DC karakterlerini içeren filmleri de bu yıl içinde göreceğiz. Bu filmler; Shazam! Fury of Gods (17 Mart), The Flash (16 Haziran), Blue Beetle (18 Ağustos), Aquaman and the Lost Kingdom (25 Aralık). James Gunn, The Flash filmini yapılmış en iyi süper kahraman filmlerinden biri olarak tanımlıyor. Ayrıca bu dört filmdeki karakterlerin, ileride DCU’da aynı rollerle devam edebileceklerini de ekliyor.

Kaynak:https://www.dc.com/blog/2023/01/31/the-next-generation-of-dc-movies-and-tv-has-arrived 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir