Ehliyet Sınavlarında Tablet Dönemi Başlıyor

Ehliyet Sınavlarında Tablet Dönemi Başlıyor
0
 Ehliyet sınavı uygulamalarında yeni sistem 2018 yılında başlıyor. Milli Eğitim Bakanlığıtarafından uygulanacak direksiyon sınavı değerlendirmeleri, pilot bölge uygulamasının ardından tablet bilgisayarlar ile yapılacak.

Anadolu Ajansı’nın yaptığı habere göre, 2018 Ocak ayında Ankara‘da yapılacak pilot uygulamanın ardından Türkiye genelinde kademeli olarak direksiyon uygulama sınavlarında tablet kullanımına geçilecek. Yeni düzenleme sayesinde uygulama sınavlarında her aday için 3 nüsha olarak temin edilmesi gereken kağıt formların bedelinin sürücü kursları üzerinde oluşturduğu maliyet ortadan kaldırılacak.

Konuyla ilgili açıklama yapan MEB Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Kemal Şamlıoğlu, “Bu sayede sınav komisyonları, değerlendirmelerini tablet bilgisayarlar üzerinden gerçekleştirecek, adayların sınav başarı durumları elektronik ortamda ve anlık olarak merkezi modüle iletilmiş olacak” dedi. Şamlıoğlu ayrıca, tüm illerde e-sınav salonlarının faaliyete geçmesiyle motorlu taşıt sürücü kursu yazılı sınavlarının da bilgisayar üzerinden yapılacağını bildirdi.

Umarız Türkiye’de trafik ve sürücü eğitimlerinde kalite giderek artar.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir