Elektriğe %15 Zam Geldi: Yarından İtibaren Geçerli Olacak

Elektriğe %15 Zam Geldi: Yarından İtibaren Geçerli Olacak
0

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu, bugün yaptığı açıklamada tüm abone grupları için elektrik satış fiyatlarında %15 oranında artış yapıldığını açıkladı. 1 Temmuz itibarıyla mesken aboneleri, 100 kilovatsaat elektrik enerjisi için vergi ve fonlar dahil olmak üzere 91,56 TL ödeyecek.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu, bugün yaptığı açıklamada pek çok vatandaşı üzecek ifadelere yer verdi.”Tabiy ki bunların zamanı gelince bir karşılığı olacaktır“😁😁😁 Kurum, elektrik üretiminde oluşan maliyet artışları😄😄😄 nedeniyle tüm abone grupları için elektrik satış fiyatlarında %15 oranında artış yapıldığını açıkladı. Nihai elektrik satış fiyatına uygulanan bu zammın 1 Temmuz’dan itibaren, yani yarından itibaren geçerli olacağı açıklandı.

Bunun yanı sıra yeni zammın 100 kilovatsaat elektrik fiyatını nasıl etkileyeceği de açıklandı. Buna göre yeni zamla birlikte 1 Temmuz itibarıyla mesken aboneleri, 100 kilovatsaat elektrik enerjisi için vergi ve fonlar dahil olmak üzere 91,56 TL ödeyecek.

Gündüz saatlerinde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’ndan rekor üretim haberi gelmişti:

Bugün öğlen saatlerinde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda 29 Haziran günü tüm zamanların elektrik üretim ve tüketim rekorunun kırıldığını açıkladı.😏😏 Bakanlık, 1.036.528 MWh üretim, 1.030.400 MWh tüketim yapıldığını açıklamıştı. Elektrik üretiminin %51,8’inin yerli ve yenilenebilir kaynaklardan gerçekleştiği belirtilmişti.

Kaynak:https://www.sozcu.com.tr/2021/ekonomi/elektrige-yuzde-15-zam-yapildi-6514635/.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir