Motorine İndirim Bekleniyor – 29 Haziran

Motorine İndirim Bekleniyor – 29 Haziran
0

Motorine Bu Gece ‘Sağlam’ Bir İndirim Bekleniyor: Litre Fiyatı 27 Liralara Kadar İnecek!

Sektör kaynakları tarafından paylaşılan iddialara göre bu gece itibarıyla motorine indirim gelecek. 29 Haziran Çarşamba günü saat 00:00 itibarıyla geçerli olacak indirim, litrede 2,5 TL olarak kayıtlara geçecek.

Türkiye’nin gündemden düşmek bilmeyen meselelerinden bir tanesi olan akaryakıt fiyatları ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Sektör kaynaklarının iddialarına göre motorin fiyatlarına, bu gece itibarıyla indirim yapılacak. Bu indirimle 30 TL’yi aşan motorin fiyatları, yeniden 27 lira seviyelerine düşmüş olacak. Benzin grubu içinse iddia kapsamında bile bir şey yok.

Sektör kaynaklarından edinilen bilgilere göre motorine 2,50 TL indirim gelecek. Bu indirim, pompaya doğrudan yansıyacak. İndirimin nedeni ise hem petrol fiyatlarının hem de dolar kurunun düşüşü. Eğer dizel motorlu bir aracınız varsa, yakıt almak için yarını bekleyebilirsiniz.

Büyük şehirlerdeki fiyatlar nasıl değişecek?

Sektör kaynaklarının iddiaları gerçek olur ve fiyatlarda indirime gidilirse, Türkiye’nin en büyük şehirlerindeki vatandaşları şöyle bir fiyat tablosu karşılayacak:

 • İstanbul: 27,44 TL
 • Ankara: 27,55 TL
 • İzmir: 27,57 TL

Bir depo motorinin maliyeti nasıl değişecek?

Türkiye’deki dizel otomobillerin genelinde 50 litrelik depo bulunuyor. Bu depo, bugünün fiyatıyla 1.500 TL civarında doluyor. İndirimin gerçek olmasıyla 50 litrelik bir deponun dolum maliyeti, ortalama 1.375 TL olacak. Yani vatandaşın cebine 125 TL para kalacak. Evet, ne yazık ki bu indirim ilk bakışta büyük görünüyor olsa da depo başına maliyeti yüzde 10 bile düşürmemiş olacak…

Fiyatların bulunduğunuz lokasyona göre birkaç kuruş da olsa oynayabileceğini, fiyat hesabını Shell’e göre yaptığımızı belirtelim.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir