İlginizi Çekebilir
konserve

En Zor Koşullara Uygun Okul Otobüsü: Praetorian

En Zor Koşullara Uygun Okul Otobüsü: Praetorian
+ - 0

Dünyanın En Zorlu Koşullarına Uygun Okul Otobüsü: Praetorian
Torsus, Praetorian olarak isimlendirdiği okul otobüsünü duyurdu. 

 
Dünyanın en ekstrem koşullarına uygun olarak geliştirilen otobüs, 1 metre derinliğindeki sulardan rahatlıkla geçebiliyor. Zorlu koşullar için geliştirilmiş arazi lastiklerine sahip olan araç, kolay kolay yolda kalacak gibi görünmüyor.Torsus isimli bir otobüs üreticisi, dünyanın en ekstrem koşullarına uyumlu yeni okul servisini duyurdu. Alıştığımız servislerden çok daha farklı olan araç “Praetorian” olarak isimlendiriliyor. Şirkete göre 4 çeker otobüs, tüm olumsuz koşullarla mücadele edebilecek yapısıyla, öğrencileri daima tam zamanında okula götürebilecek.

 

Praetorian, 286 beygir gücünde 6,9 litrelik dizel motora sahip. Bu bağlamda oldukça güçlü bir yapısı olan araç, Michelin markalı arazi lastikleriyle de yolda kalmıyor. MAN tarafından üretilen oldukça yüksek bir şasiye sahip olan araç, yaklaşık 1 metrelik su göletlerinde hiçbir sorun yaşamadan yol alabiliyor. Ayrıca bu okul servisi, 35 santimetrelik engellerin de üzerinden geçebiliyor.

Torsus, en ekstrem koşullara uygun olarak geliştirdiği okul otobüsü için net bir fiyat açıklamadı. Ancak bu otobüsün en boş hali, 180 bin dolar (yaklaşık 1,5 milyon TL) karşılığında satın alınabiliyor. Koşullara uygun özelleştirmelerden sonra otobüs, 350 bin dolara (yaklaşık 3 milyon TL) mal olabiliyor.


kaynak: https://newatlas.com/automotive/torsus-praetorian-4×4-school-bus/

 

Yazar Hakkında

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yorum Yap