Evde Uygulayabileceğiniz Doğal Diş Temizleme Yöntemleri

Evde Uygulayabileceğiniz Doğal Diş Temizleme Yöntemleri
0

Dişlerinizin iç ve dış kısımlarında biriken gıda kalıntıları plak olarak adlandırılıyor ve bu plaklar ağız kokusuna sebep olabiliyor. Plak oluşumunu önlemenin kesin bir yolu olmasa da evde uygulayabileceğiniz doğal reçeteler yardımıyla dişçiye gitmeden de bu plakları temizleyebilirsiniz. Plak diş çürümesine  hatta diş kaybına bile neden olabileceğinden temizlenmesi yararınıza olacaktır.

60 gram ceviz kabuğunu robottan geçirerek toz haline getirin. Bu sırada alüminyum bir kapta yarım litre suyu kaynatın sonra içine ceviz kabuğu tozunu ilave edin ve diş macunu kıvamına gelene kadar kısık ateşte karıştırın. Ayda iki kez beş dakika boyunca uygulayın.

İkinci yöntem; 2 yemek kaşığı ayçekirdeği, 2 yemek kaşığı misket limonu suyu ve yarım litre suyu bir  alüminyum kaba koyup karıştırın. Düşük sıcaklıkta bir saat kadar kaynatın ve karışımı yine ayda iki kez ve beş dakika boyunca uygulayın.

Tabi ki bunların yanında diğer uygulamaları atlamamak da çok önemli. Her yemekten sonra dişlerinizi iki dakika boyunca fırçalamaya özen gösterin. Doğal diş macunları kullanın ve ağız bakımınızı günlük olarak yapın.

Tebrikler! Plak ve tartardan kurtuldunuz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1989 yılında Akhisar'da doğdu. Pamukkale Üniversitesi Gıda Mühendisliği bölüm mezunu. Network Dizayn sağlık yaşam ve güncel Haberler Bölüm Editörü olan Ceyda Aksel, Lifestyle türündeki blogunda; teknoloji, kültür sanat ve bilim kurgu konularında yazıyor. Kendisinin bir de mesleki tecrübelerini aktardığı akademik blogu bulunmakta. Şu günlerde çeşitli firmalara sosyal medya danışmanlığı da yapıyor. özellikle infografik temelli, içerikler üretiyor.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir