Gadget nedir?

Gadget nedir?
0

Gadget sözlük anlamı olarak “küçük alet, ıvır zıvır, zımbırtı, püf noktası, marifetli küçük araç, değersiz şeyler” anlamlarına gelmektedir.

Gadget ilk olarak windows vista işletim sisteminde kullanılmış marifetleriyle herkesin beğenisini kazanmış daha sonrada Win 7 işletim sistemiyle kullanılmaya devam etmiştir.

Gadgetlar aynı zamanda dokunmatik akıllı telefonlardada kullanılmaya başlanmıştır.

Gadgetlar ne işe yararlar?

Gadgetlar, küçük araç çubuklarıdır. İhtiyaç ve zevklere göre çeşitleri bulunmaktadır. Bunlardan istediğinizi seçip ister cep telefonu isterse bilgisayarınızın masaüstünde kullanabiliyorsunuz. Gadgetlar belirli bir işi sizin için kolay hale getirirler. Örneğin: Hiçbir gazetenin internet sitesine girmeden oradaki güncel haberleri masaüstünüzden kısa başlıklar halinde takip edebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yorum Yap