Google, Android Play Store tasarımı değişti

Google, Android Play Store tasarımı değişti
0

Android 12’nin gelişi Google uygulamalarında bazı değişikliklerin yapılmasına sebep oldu. Google uygulamalarında yavaş yavaş tasarımlar değişmeye başladı. 

Bu değişimler şimdiye kadar uygulamalarda kendini göstermeye başladı. Bu kapsamda Play Store da tasarımda değişikliğe giden uygulamalar arasında karşımıza çıkıyor. Apple’in App Store sistemine benzeyen Android kullanıcılarının uygulamalara eriştiği Play Store yeni tasarımıyla görüntülendi.

Google Play Store için tasarım değişikliği yapıldı

Şu anda yeni tasarımı tüm Android kullanıcılarının aynı anda görememesi gibi bir ihtimal söz konusu. Ancak bazı kullanıcılar yenilenen tasarımı gördüklerini bildirmeye başladılar. Muhtemelen kısa süre içinde tüm Android kullanıcıları yenilenmiş tasarıma erişeceklerdir. Söz konusu değişimde devrimsel nitelikte farklılıklar yok, ancak göze çarpan bazı detaylar söz konusu.

Görüldüğü kadarıyla Google’ın yeni tasarımı daha minimalist olarak ayarlanmış. Renk karmaşasından da kurtulan uygulama daha basit renk seçimleriyle kullanıcıların gözünü yormayacak şekilde dizayn edilmiş. Uygulama için karanlık temada da yine benzer şekilde basit ve göz yormayacak bir tasarım ön plana çıkıyor. Tasarım değişikliğinde daha sonradan karşımıza çıkabilecek detaylar gelmeye devam edebilir, zira Android 12 kısa süre önce yayınlandı.

Eğer bir Google Pixel kullanıcısıysanız yüksek ihtimalle uygulamadaki değişiklikleri ilk siz göreceksiniz. Ancak kısa süre içinde tüm Android kullanıcıları Play Store için yenilenmiş tasarımı görmeye başlayacak.

Kaynak:https://www.somagnews.com/play-store-design-is-changing-here-is-the-new-state/.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir