Google, Android ve iOS’ta Google Drive aramayı iyileştiriyor

Google, Android ve iOS’ta Google Drive aramayı iyileştiriyor
+ - 0

Google Drive mobil uygulamaları için daha hızlı ve verimli bir şekilde arama yapmanıza yardımcı olacak yeni özellikler sunuyor. Artık, Drive uygulamasının en son sürümlerine sahip Android ve iOS kullanıcıları şunları yapabilecek:

Son masaüstü ve mobil aramaları görün ve yeniden çalıştırın.
Kişiler için öneriler, geçmiş aramalar ve anahtar sözcükler ile son erişilen dosyalar dahil olmak üzere akıllı önerileri yazarken görüntüleyin ve seçin.

 

COVID-19 nedeniyle çalışma düzenlerindeki değişikliklerle birlikte, daha fazla insanın masalarından uzakta olsalar bile işlerini bitirmesi gerekiyor. Telefonunuzda dosyaları hızlı ve kolay bir şekilde bulmak, nerede olursanız olun paylaşmaya, gözden geçirmeye, işbirliği yapmaya ve oluşturmaya devam etmenize yardımcı olur. 

Bu özellik, Drive Android ve iOS uygulamalarının en son sürümlerinde etkinleştirilecektir. Hesabınız için Web ve Uygulama Etkinliği etkinleştirilmelidir. Uygulama güncellendikten sonra, arama çubuğuna yazarak gelişmiş aramayı kullanabilirsiniz.

 

Yazar Hakkında

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yorum Yap