Google Chrome 62 Tarayıcı HTTP Protokollu Web Sitelerini Güvensiz Vurgulayacak

Google Chrome 62 Tarayıcı HTTP Protokollu Web Sitelerini Güvensiz Vurgulayacak
0

Tüm web’in şifreli HTTPS protokol bağlantısını kullanmasını isteyen Google, bunun için Chrome’a yeni uyarılar eklemeye devam ediyor.

Tüm web sitelerini güvenli HTTPS bağlantısına taşımak isteyen Google, bunun için yeni bu düşünceden hareket ile, Chrome 62 yeni sürüm yayınlandığında şifrelenmemiş, HTTP web sitelerinde daha çok uyarı gösterecek.

Dikkat etti iseniz Google, kısa bir süre önce Chrome tarayıcı’da kredi kartı bilgini veya parola soran şifrelenmemiş sitelerde “güvenli değil” uyarısı göstermeye başlamıştı.

Google Chrome Güvenlik Geliştiricilerinin de belirttiği gibi korunması gereken verileriniz, kredi kartı bilgileriniz ve parolalarınızdan ibaret değildir. Chrome 62 tarayıcı Ekim ayında çıktığında, HTTP sitelerine yazdığınız her şey için uyarı gösterecek.

Incognito moduna geçtiğinizde bir şey yazmanıza da gerek kalmayacak. Chrome, bu moddaki gizlilik beklentinizin daha yüksek olduğunu varsayarak, ziyaret ettiğiniz her HTTP sitesinin güvensiz olduğunu söyleyecek.


Google, şifreli aktarımı kullanmayan siteleri zamanla tamamen ortadan kaldırmayı düşünerek web’in daha güvenli bir ortam olmasını planlıyor. Kısa bir süre içinde bu tür haberleri daha fazla duyup, okuyacaksınız. Konu hakkındaki düşüncelerinizi sizde paylaşın.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir