Google Drive Dokümanlarda Kodunuzu Biçimlendirin ve Görüntüleyin

Google Drive Dokümanlarda Kodunuzu Biçimlendirin ve Görüntüleyin
0

Google Dokümanlar’da kodu kolayca biçimlendirin ve görüntüleyin

Şu anda, Google Dokümanlar’da çalışırken, kod sunmak isteyen ortak çalışanların kodu belgeye yapıştırması ve ardından sözdizimini vurgulayarak stilleri manuel olarak uygulaması gerekir.
Dokümanlardaki kodu kod bloklarıyla biçimlendirmenize ve görüntülemenize olanak tanıyarak bu işlemi çok daha kolaylaştıran yeni bir akıllı tuval özelliği ekliyoruz.
 
 

Bu özellik, kodu endüstri standartlarıyla görselleştirerek kodun okunabilirliğini ve işbirliğini çok daha kolay hale getirmenizi sağlar.

 
 Bir Dokümanda kodu biçimlendirmek ve görüntülemek için Ekle > Yapı taşları > Kod blokları > programlama dilinizi seçin veya ara @ > Kod blokları > programlama dilinizi seçin. Google Dokümanınıza akıllı çipler ve yapı taşları ekleme hakkında daha fazla bilgi edinmek için Yardım Merkezi’ni ziyaret edin.
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir