Google Drive’ın bilgisayar hard diskinizi yedekleme Özelliği Hoşunuza gider mi?

Google Drive’ın bilgisayar hard diskinizi yedekleme Özelliği Hoşunuza gider mi?
0

Popüler bulut sistemlerinden biri olan Google Drive, kullanıcılarının kişisel verilerini korumaya yönelik bir yenilikle geliyor. Google’ın getireceği bu yenilik sayesinde Google Drive, kullanıcılarına artık bilgisayar hard disklerini yedekleme imkanı sunacak.

Popüler bulut sistemlerinden biri olan Google Drive, kullanıcılarına yeni bir hizmet sunmaya hazırlanıyor. Bilgisayarlarımızda bulunan kişisel verilerimiz oldukça önem arz ettiği bir dönemde yazılım devinin getireceği bu yenilik kişisel veri kayıplarını en aza indirmeyi hedefliyor.

 

Google Drive bulut sistemi ile kullanıcılarına destek sağlamayı planlayan ABD’li teknoloji devi, kişisel hard diskleri tamamen bulut sistemine senkronize edebilme imkanı tanıyacak. Bu yöntem sayesinde Google Drive’a verilerini yedekleyen kullanıcılar, olası bir sıkıntı da tüm bilgisayarının yedeğine kolayca ulaşabilecek.850 milyonun üzerinde kullanıcıya ve 2 trilyondan fazla dosyaya ev sahipliği yapan bulut sistemi 28 Haziran 2017 de  kullanıcıları ile buluşacak. Kullanıcılarını bilgisayarım çöktü verilerimi nasıl kurtaracağım derdinden kurtaran Google’ın bu yeni özelliği kullanıcılarını memnun edecek gibi görünüyor.
Google yetkililerinin açıklamasına göre söz konusu yedekleme aracı başlangıçta bireysel kullanıcılara hitap edecek. Şirketler için ise 2017 yılı sonuna kadar benzer bir hizmet Drive File Stream özelliğini getirerek iş dünyasının da sunulan imkanda profesyonelce faydalanılması sağlanacak.

Şunu da belirtmekte fayda var. Bu özellik Google Drive kullanıcıları için oldukça faydalı olsa da Türkiye’de hala kesin çözüm getirilemeyen AKK sorunu, kullanıcılara sorun çıkaracak gibi görünüyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir