Google Meet donanım aygıtlarındaki “Kişileri çerçevele” özelliğindeki geliştirmeler

Google Meet donanım aygıtlarındaki “Kişileri çerçevele” özelliğindeki geliştirmeler
0

Frame people” özelliği için Google Meet donanım aygıtlarında iki geliştirme sunuyor:

  • İnsanları çerçevele” özelliği artık daha kolay keşfedilebilir ve dokunmatik panelden bir toplantıda daha az adımda erişilebilir. Önceden, bu komut önce kamera kontrol simgesini seçip ardından “İnsanları çerçevele ” yi seçerek iki adım gerektiriyordu.”Şimdi, dokunmatik panelde hemen görülebilir.
Yeni “İnsanları çerçevele” düğmesinin yanındaki Kamera kontrol bölmesine hala erişebileceğinizi unutmayın.
Kamera kontrol düğmesi

Bu geliştirmeyle, bazı Google Meet donanım aygıtları için otomatik çerçeveleme özelliğini etkileyen yeni bir hata da çözüldü. Otomatik çerçeveleme işlevi, geliştirilmiş güvenilirlik ve performansa sahip etkilenen cihazlara geri yüklendi.

Neden bu kadar önemli

Toplantı odasındaki insanları net bir şekilde görebilmek, günümüzün karma çalışma ortamında toplantı deneyimini geliştirmek için gereklidir. Google Meet donanım dokunmatik panelindeki “Frame people” düğmesinin görünürlüğünün artmasıyla kullanıcılar, tüm katılımcılar için görüntüleme deneyimini optimize etmek üzere kameralarını daha kolay ve hızlı bir şekilde ayarlayabilirler.
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yorum Yap