GTA 6 Fragmanı Yayınlandı [Video]

GTA 6 Fragmanı Yayınlandı [Video]
0

Rockstar Games, yıllar süren bekleyişi bitirecek ilk fitili ateşledi, GTA 6’nın ilk fragmanı yayınlandı. Bizleri Vice City’ye geri götürecek oyunun çıkış tarihi ise 2025 olarak açıklandı.

Hiç gelmeyecekmiş gibi hissettiren, 10 yıldır beklediğimiz o gün nihayet geldi. Sızıntılarla baş edemeyeceğini anlayan Rockstar Games, GTA 6 fragmanını planlanan tarihten saatler önce yayına alarak oyunseverlerle buluşturdu.

Gece saatlerinde şu anda kapatılmış olan bir X hesabının resmi GTA 6 fragmanını sızdırmasıyla birlikte Rockstar Games, kelimenin tam anlamıyla “bıktı” ve resmi X hesabından “Fragmanımız sızdırıldı, lütfen gerçeğini YouTube’dan izleyin” diyerek bugün akşam üstü paylaşılacağı açıklanan fragmanı resmi olarak yayınladı. 

GTA 6’nın ilk fragmanı:

İlk GTA 6 fragmanı ile birlikte yıllardır süren sızıntılar da doğrulanmış oldu: Yeni oyun ile bir kez daha Vice City plajlarına dönüyoruz. Ayrıca GTA serisinde ilk kez bir kadın ana karakter yer alacağı uzun zamandır konuşuluyordu, kesinleşmiş oldu. Karakterin ismi ise Lucia olacak. Anladığımız kadarıyla oyunun hikayesinde hapisten yeni çıkan Lucia’nın erkek arkadaşıyla birlikte yapacağı soygunlara ve dahasına eşlik edeceğiz.

Fragmanda en çok dikkatimizi çeken detaylardan biri de şehrin, neredeyse hiçbir açık dünya oyununda göremediğimiz kadar canlı olması. Plajlar, caddeler, kafeler ve hatta malum kulüpler gerçeğinden ayırt edilemeyecek kadar kalabalık ve NPC’ler bu kalabalığı oluşturmak için yalnızca boş boş oturmuyor ya da amaçsızca yürümüyorlar; dans ediyor, konuşuyor, adeta yaşıyorlar. Adeta…

2025’e kadar beklemeye devam…

GTA 6 poster

Fragmanın hemen sonunda görebildiğiniz gibi GTA 6, 2025 yılında oyunseverlerle buluşacak. Bu da neye inanıp neye inanmayacağımızı bilemediğimiz yüzlerce sızıntı ve söylentinin daha 1 yıl boyunca karşımıza çıkacağı anlamına geliyor. Sahi, GTA 6 hangi platformlarda çıkış yapacak?

Rockstar Games’in fragmanının hemen ardından paylaştığı basın açıklamasına göre GTA 6, ilk olarak PlayStation 5 ve Xbox Series X/S için çıkış yapacak. PC’ler için ise çıkış tarihini henüz bilmiyoruz.

Rockstar Games tarafından paylaşılan basın açıklaması:

Rockstar Games, gururla duyuruyor ki Grand Theft Auto VI, 2025 yılında PlayStation 5 ve Xbox Series X|S sistemleri için geliyor.
“Grand Theft Auto VI, son derece etkileyici, hikaye odaklı açık dünya deneyimlerinde mümkün olan sınırları zorlama çabalarımızı sürdürüyor,” diyen Rockstar Games’in Kurucusu Sam Houser: “Bu yeni vizyonu herkesle paylaşabilmekten heyecan duyuyoruz.”
Grand Theft Auto VI, Vice City’nin neonla dolu sokaklarının ve ötesinin yer aldığı Leonida eyaletine gidiyor, Grand Theft Auto serisinin şimdiye kadar ki en büyük, en etkileyici evrimine tanık olun.
Aralık ayında 25. yılını kutlayan Rockstar Games, 2001 yılında Grand Theft Auto III’ün piyasaya sürülmesiyle video oyunlarının açık dünya türünü öncülük etti. Grand Theft: Vice City, Grand Theft Auto: San Andreas ve Grand Theft Auto IV gibi her biri büyük başarı elde eden serinin ardışık bomba niteliğindeki girişleriyle, Grand Theft Auto, modern eğlence dünyasının en çok satan, en çok beğenilen ve en etkili özelliklerinden biri haline geldi. Serinin en son iterasyonu olan Grand Theft Auto V, bugüne kadar 190 milyondan fazla birim satmıştır. Rockstar Games’in büyük ilgi gören western serisi Red Dead Redemption, bugüne kadar dünya çapında 81 milyondan fazla birim satmış olup, en son çıkışı olan Red Dead Redemption 2, sadakat ve derinlik konusunda yeni ufuklar açmıştır.

Rockstar Games, henüz oyunun resmi sayfasını yayınlamadı ve rockstargames.com/VI adresine tıkladığımızda bizi oyunun YouTube’daki fragmanına yönlendiriyor. Daha fazla detay öğrendiğimizde sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir