Instagram, Hesapları Askıya Alan Hatayı Düzeltti

Instagram, Hesapları Askıya Alan Hatayı Düzeltti
0

Instagram, Milyonlarca Hesabın Askıya Alınmasına Neden Olan Hatayı Düzeltti

Dün sabah saatlerinde Instagram’da başlayan sorunlar gün içinde tüm internete yayılmaya başlamıştı. Amazon Web Services gibi pek çok hizmetin bel kemiği olan hizmet hakkında yüzlerce şikâyet yapıldı. Şikâyetler, diğer hizmetlerde de karşılık buldu. Instagram son olarak sorunların çözüldüğünü duyurdu.

Her gün kullandığımız uygulama ve platformlar, çeşitli nedenlerden dolayı zaman zaman teknik sorunlara ev sahipliği yapabiliyor. Son bir gündür de bu sorunlardan birisi Instagram’da baş gösteriyor.

Fakat Instagram ile başlayan günün çöküşü, internet geneline yayılmaya başladı. Neyse ki Instagram, son açıklamasında sorunun çözüldüğünü duyurdu.

Instagram’daki sorun düzeltildi:

“Bu hatayı şimdi çözdük – dünyanın farklı yerlerindeki insanların hesaplarına erişim sorunları yaşamasına neden oluyordu ve bazılarının takipçi sayısında geçici bir değişikliğe neden oluyordu. Üzgünüz!”

Neler olmuştu?

Pek çok serviste sorunlar yaşanmaya başladı:

DownDetector üzerinden küresel duruma baktığımızda özellikle Amazon Web Services’ta sorunlar yaşandığını görüyoruz. Sorunların Amazon Web Services kaynaklı olup olmadığı bilinmezken, çöken bazı servisler şu şekildeydi:

 • Google
 • ABD merkezli operatörler (AT&T, Verizon, T-Mobile)
 • Microsoft servisleri
 • Facebook
 • Blizzard Entertainment

Sorunlar çözüldü:

Kısa süreliğine süren ve pek çok hizmeti etkileyen, muhtemelen de Amazon Web Services kaynaklı olan sorunların tamamı giderilmiş durumda.

Sabah saatlerinde Instagram’da başlayan sorunlar büyüyerek devam etmişti:

Sabah yaşanan uygulamadan atılma sorunlarının üzerine son saatlerde yeni sorunlar eklenmeye başlamıştı. Dünya çapından bazı Instagram kullanıcıları, hesaplarının durduk yere askıya alındığını paylaşmaya başlamıştı. Kullanıcılar, hesapların dondurulmasına ilişkin geri bildirimde de bulunamadıklarını ifade etti. Hesabı askıya alınan kullanıcılar, bu link üzerinden başvurularını yapabilirler. Şu anda birçok hesabın askıya alınmasından dolayı yoğunluğa bağlı olarak hesabınıza birkaç gün içerisinde tekrar kavuşabilirsiniz.

Instagram’dan açıklama geldi:

Instagram, Twitter’dan yaptığı açıklamada “Bazılarınızın Instagram hesabınıza erişim sorunları yaşadığının farkındayız. İnceliyoruz ve verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz.” ifadelerine yer verdi. Sorunun ne zaman çözüme kavuşacağı bilinmiyor.


Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir