Kamuda Çalışanlar ve SSK’lılar Ücretsiz Maske Alamayacak

Kamuda Çalışanlar ve SSK’lılar Ücretsiz Maske Alamayacak
+ - 0

Kamuda Çalışanlar ve SSK’lılar Eczanelerden Ücretsiz Maske Alamayacak

İstanbul Eczacı Odası’ndan yapılan yeni bir açıklama ile eczanelerden dağıtılan ücretsiz maskelerin kapsamı daraltıldı. Yoğunluğun azaltılması ile ilgili yapılan değişiklikle artık kamu çalışanları ve SSK’lılar, eczanelerden ücretsiz maske alamayacak.

Koronavirüs salgınına karşı alınan önlemler arasında yer alan eczaneler aracılığıyla ücretsiz maske dağıtılması uygulamasıyla ilgili bugün bir değişiklik yapıldı. İstanbul Eczacı Odası’ndan yapılan açıklamada, yoğunluğun azaltılması için uygulamada değişiklik yapıldığı ve kapsamın daraltıldığı belirtildi.Ücretsiz maskelerle ilgili yapılan açıklamada, bundan sonra kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlarla, SSK’lı olarak çalışanların eczanelerden ücretsiz olarak dağıtılan maskeleri alamayacağı belirtildi. Yapılan yeni düzenleme ile beraber artık eczanelerden maske alamayacak kamu çalışanları ve SSK’lı çalışanlar, maskelerini çalıştıkları kurum ve iş yerlerinden temin edecekler.

İstanbul Eczacı Odası, değişikliğin oluşan yoğunluk nedeniyle Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) ile görüşülerek alındığını duyurdu. Değişiklik, eczanelere asılacak afişlerle vatandaşlara duyurulacak. 😊 13. Yüzyıldada yaşayan insan Afiş asma yöntemi ile duyuru yapılıyordu. Teknik olarak ne kadar gelişmiş diymi?

Eczanelerden ücretsiz olarak dağıtılan maskelerin kapsamının daratılması, evden çalışan veya işyerinden sadece çalışma saatlerinde kullanabilecek kadar maske alabilen insanlarda bir soru işareti oluşmasına neden oldu.

İstanbul Eczacı Odası’nın değişiklikle ilgili yayınladığı duyuru afişi:

😎 Adnan Güney Soruyor:

  • 20 Yaşından büyük olanlar
  • 65 Yaşından küçük olanlar
  • Kamu kurumunda çalışmayan
  • SSK olarak çalışmayan
  • SSK ve Kamu kuruluşundan Emekli olanlar nereden alacak ve nasıl alacak?
  • Son soru ise: Bir haftalık kullanım için verilen 1 paket maske diğer haftalar için nasıl temin edilecek? 
  • Eczanelerden alamayacaksa nerden nasıl alacaklar?

kaynak: http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/istanbul-eczaci-odasi-kamu-calisanlari-ile-sskliler-eczanelerden-ucretsiz-maske-alamayacak-1735626

Yazar Hakkında

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yorum Yap