‘Kırılan fay hattının tam da üzerindeyiz’… Böyle görüntülendi

‘Kırılan fay hattının tam da üzerindeyiz’… Böyle görüntülendi
0

7,7 büyüklüğündeki ilk depremin merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesindeydi. TRT Haber, depreme sebep olan fay hattının yer yüzünde gözle görünür ilk kırılmaya yol açtığı noktayı görüntüledi.

TRT muhabiri Aytaç Kurnaz, “Depremin merkez üssü ve kırılan fay hattının tam da üzerindeyiz. Burası Pazarcık ilçesi ve Yarbaşı mahallesi, fay hattının kırıldığı nokta. Görüntü gerçekten ilginç. Kırılma hemen yukarıdaki tepeden başladı. Aşağıya geldi ve buradaki yolla devam etti. Burası bir güvenlik kulübesi. O sırada bir güvenlik görevlisi vardı içeride, deprem anında kaçmaya çalıştı. Kırılan fay hattının içine düşe çıka kurtulmayı başardı. Durumu iyi” diyor.


Kırılmanın gerçekleştiği yerdeki görevliler, 
 
“İlk başlangıç noktası burası. Dağ kısımdan vurarak öbür tarafa geçmiş olduğu nokta burasıdır. Alttan vurarak 50 santim yukarıya kaldırmış bu noktayı” diyor.
 

 
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir