Microsoft, Edge tarayıcısına, performans modu ekliyor

Microsoft, Edge tarayıcısına, performans modu ekliyor
0

Chromium tabanlı Microsoft Edge tarayıcısı giderek daha gelişmiş özelliklerle zenginleştirmeye devam ediyor. Son özellik Edge tarayıcının performansını daha da arttıracak.

 

Microsoft Chromium tabanlı hale getirdiği Edge tarayıcıyı Chrome’un daha önüne taşımaya kararlı. Yeni özellik performansa yönelik Edge Canary sürümünde ortaya çıkan performans modu tarayıcıyı işlemci, bellek ve batarya durumuna göre daha seri hale getiriyor.

Kullanım senaryosuna göre etkisi değişebilen performans modu açıldığında sekmeler de uykuya geçmiyor. Kullanıcılara yavaş yavaş dağıtılmaya başlanan özellik -enable-features=msPerformanceModeTogle komutuyla açılabiliyor.

 

Son olarak bazı kullanıcılara sunulan PDF düzenleme özelliği oldukça kullanışlı olabilir. PDF dosyalarının üzerinde çizim yapılmasına ek olarak artık metin eklenebilmesine imkan tanıyan son Edge Canary sürümü dolu dolu geliyor.

 

kaynak: https://mspoweruser.com/the-microsoft-edge-browser-now-offers-a-performance-mode/

 
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yorum Yap