Microsoft ve Meta,’dan, Metaverse için herkesi şaşırtan ortaklık açıklaması

Microsoft ve Meta,’dan, Metaverse için herkesi şaşırtan ortaklık açıklaması
0

 

 

Microsoft ve Meta, Metaverse için güçlerini birleştireceklerini duyurdu. Bu iş birliğinin içinde Xbox oyunlarından Windows’a kadar hemen her şeyi Metaverse’e taşımak var.Microsoft ve Meta, geçtiğimiz yıl büyük bir rekabete hazırlanıyor ve metaverse çalışmalarının geleceği için çatışmak üzere gibi görünüyordu. Ancak şimdi her iki şirket de insanların nasıl çalışacakları ve hatta sanal gerçeklikte nasıl oynayacakları konusunda işbirliği yapmak için yeni bir ortaklık kurduklarını duyurdu. Bu ortaklık, Microsoft’un en büyük hizmetleri olarak sayılabilecek Teams, Office, Windows ve hatta Xbox Cloud Gaming’in Meta’nın Quest VR başlıklarına taşınması ile başlayacak.

Microsoft ve Meta’nın güçlerini birleştirdiği bu ortaklığın büyük bir sürpriz olduğunu söyleyebiliriz. Ama sonuçta Microsoft, Teams’i ve diğer üretkenlik deneyimlerini yetenekli bir VR başlığına getirme fırsatı görüyor ve Meta, büyük metaverse planında önemli bir ortak bulmuş oluyor.

Yeni Quest Pro ve Quest 2 başlıklarında Teams deneyimi, Teams’in Meta’nın kendi Horizon Workrooms desteğini alacak ve Microsoft’un Teams için Meta’nın avatar sistemini uyarlamasını içerecek. Meta CEO’su Mark Zuckerberg duyuru sırasında “İnsanlar doğrudan Workrooms’tan bir Teams toplantısına katılabilecekler. Bu cihazlar arası, ekranlar arası deneyimin geleceğin sanal ofisinin temeli olacağını düşünüyoruz” dedi.

Ancak geleceğin sanal ofisi sadece toplantılardan ibaret olmayacak. Microsoft, Windows’un tam sürümlerini cihazlara aktarmak için şirketin platformu olan Windows 365’i Quest’e getiriyor.

 

Kaynak: https://digitalreport.com.tr/microsoft-metaversee-meta-ile-hazirlaniyor-105379/ 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir