Microsoft Windows planını değiştirdi, Windows 12 için tarih belli oldu

Microsoft Windows planını değiştirdi, Windows 12 için tarih belli oldu
0

Microsoft Windows güncelleme takvimini yine değiştirdi. Bu güncelleme doğrultusunda, Windows 12’nin ne zaman çıkacağı da belli oldu.

 

Microsoft, Windows yayın planını bir kez daha değiştiriyor. Yılda bir özellik güncellemesi taahhüdünden kısa bir süre sonra, şirket şu anda her üç yılda bir, aralarına dört adede kadar daha küçük özellik güncellemesi serpiştirilmiş tek bir önemli güncelleme yayınlamayı düşünüyor. Bu bilgi Windows Central tarafından yapılan bir açıklamaya dayanıyor.

Performans sorunları ve önceki sürümlerde sıkça rastlanan hatalar göz önüne alındığında, yılda iki kez yapılan bir büyük güncellemeden tek bir büyük güncellemeye geçiş, büyük ölçüde iyi karşılanmıştı. Şimdi Microsoft, mevcut Windows sürümüne sürekli yeni özellikler akışı sağlarken “büyük” güncellemeleri yayınlamak için kendisine daha fazla zaman tanıyor.

Microsoft, özellik yayın planını her üç yılda bire uzatarak, örneğin yazıcıların çökmesine neden olan bir güncellemeyi yayınlamadan önce sorunları çözmek için yeterli zamana sahip olacak. Bir sonraki sürümün, Windows 11’in piyasaya sürülmesinden üç yıl sonra, 2024 için planlandığı bildiriliyor. Başka bir deyişle Windows 12, 2024 yılında yayınlanabilir.

 

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir