Microsoft’un Bulut Oyun Odaklı Yeni Mini Xbox Cihazı İlk Kez Görüntülendi

Microsoft’un Bulut Oyun Odaklı Yeni Mini Xbox Cihazı İlk Kez Görüntülendi
0

Microsoft’ın geçtiğimiz aylarda duyurduğu yeni Xbox cihazı ilk kez görüldü. Xbox Başkanı Phil Spencer, Twitter üzerinden 2023’te çıkması beklenen ‘Keystone’ kod adlı cihazın yer aldığı bir fotoğraf paylaştı.

ABD merkezli Microsoft, oyun sektöründe en önde gelen şirketlerden biri. Teknoloji devi, yüzlerce oyuna küçük bir ücret karşılığında ulaşılmasını sağlayan Game Pass hizmetinin yanı sıra milyonlarca satışa ulaşan Xbox Series X/S konsollarıyla da kullanıcıların karşısına çıkıyor.

Şirket, geçtiğimiz aylarda şu an hâlihazırda var olan konsollar dışında yeni bir cihaz üzerinde daha çalıştığını açıkladı. Şimdilik ‘Keystone’ olarak adlandırılan cihazın, uygun fiyatlı bir alternatif olacağı ve bulut oyun hizmeti Cloud Gaming için çıkarılacağı ifade edildi. Şimdi ise cihaz ilk kez görüldü.

İşte yeni Xbox cihazının ilk görüntüsü

Xbox’ın başındaki isim Phil Spencer, Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşımda şirketin yeni cihazını ilk kez görmemizi sağladı. Birçok farklı ürünün yer aldığı fotoğraftaki en üst rafta küçük beyaz bir kutu görülüyor. Bu, şirketin henüz resmi ismi belli olmayan, şimdilik ‘Keystone’ ismini verdiği yeni cihazı. Görebildiğimiz kadarıyla cihazın tasarımının Xbox Series S’i andırdığını söyleyebiliriz.

Yeni cihazın, monitörlere veya televizyonlara bağlanabilecek minik kutu benzeri bir aparat olması planlanıyor. Oyun odaklı olacak ‘Keystone’, ülkemizde henüz bulunmayan Xbox Cloud Gaming’e yönelik olacak. ‘Game Pass Ultimate’ abonelerine sunulan bu hizmet, oyuncuların internet üzerinden oyunları oynamasına olanak tanıyor. Ek olarak ‘Keystone’ kod adlı cihazın Netflix gibi popüler uygulamalara da destek sağlama ihtimalinin olduğu belirtiliyor.

Oldukça ucuz bir fiyata çıkış yapması beklenen cihazın ne zaman çıkacağı ile ilgili henüz bir bilgi yok. Ancak tahminler, teknoloji devinin 2023 yılında bu cihazı tanıtmayı planladığı yönünde.

Kaynak:https://www.theverge.com/2022/10/10/23396891/microsoft-xbox-keystone-game-streaming-box 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir