Netflix fiyatı yarı yarıya düşecek! İşte yeni paket

Netflix fiyatı yarı yarıya düşecek! İşte yeni paket
0

Dünyanın en popüler dijital akış platformu Netflix tarafından bu yıl getirilecek reklamlı abonelik hizmeti fiyatı ortaya çıktı.

Dünyanın en popüler dijital akış platformu olan Netflix, bu yıl içerisinde özellikle ülkemizde aşırı hissedilen bir zam yaptı. Öte yandan rakipleri kendinin yarısı kadar abonelik ücreti istediği için onlara müşteri kaptırmaya başladı. Hatta birçok ülkede Disney+ tarafından 2. sıraya sürüklendi. Fakat şirket bu gidişatı durduracak uygun fiyatlı yeni bir paket getiriyor. Peki Netflix reklamlı abonelik fiyatı ne kadar olacak?

Netflix, reklamlı abonelik fiyatı ne kadar olacak? Bu yıl geliyor!

İlk olarak New York Times tarafından yayınlanan bir habere göre Netflix, bu yılın sonunda reklamlı abonelik hizmetini başlatmak istiyor. Bunun en büyük sebebi ise 10 yıllık tarihinde ilk kez müşteri sayısında artış yerine bir düşüş yaşanmış olması.

Tabii Netflix bu konuda tek değil. Örneğin ülkemize geçtiğimiz haziran ayında resmi olarak giriş yapan Disney+ da bu yılın başlarında reklamlı bir abonelik sistemi üzerinde çalıştığını açıkladı. Her ne kadar en pahalı paketi, Netflix’in eşdeğer hizmetinin yarısı kadar olsa da fiyatları reklamlı paket ile daha fazla düşürürse çok sayıda abone çalmayı başaracaktır.

Öte yandan Türkiye’de faaliyet gösteren EXXEN benzeri bazı platformlar halihazırda bu reklamlı uygun paket desteğini sunuyorlar. Ayrıca platformun kurucusu Acun Ilıcalı’nın dediğine göre kurulduğu andan itibaren kullanıcı sayıları giderek artıyor. Yani insanlar uygun fiyat olduğu sürece reklamı 2. plana atıyorlar.

Son çıkan sızıntılara göre ise Netflix tarafından getirilecek reklamlı abonelik fiyatı 7 ila 9 dolar arasında olacak. Bu da giriş seviyesi olan Temel paket için istenilen 15 doların yarısına tekabül ediyor. Türkiye’de de benzer bir hizmetin sunulması bekleniyor. Kabaca bir tahminde bulunacak olursak 20 TL seviyesinde olabileceğini söyleyebiliriz..

Netflix’in şu anki paket ücretleri ise şu şekilde:

 • Temel plan: 37.99 TL
  • 480p
 • Standart plan: 57.99 TL
  • 1080p
 • Özel plan: 77.99 TL
  • 4K+HDR

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir