Netflix, Otomobil Devi General Motors ile Ortaklık Kurdu: Film ve Dizilerde Daha Fazla Elektrikli Araç Göreceğiz!

Netflix, Otomobil Devi General Motors ile Ortaklık Kurdu: Film ve Dizilerde Daha Fazla Elektrikli Araç Göreceğiz!
0

Netflix, otomobil devi General Motors ile elektrikli otomobillerin benimsenmesini artırmak için ortaklık kurdu. Bu anlaşma, artık dizi ve filmlerde daha fazla elektrikli araç göreceğimiz anlamına geliyor.

İklim değişiklikleri nedeniyle artık tüm dünya elektrikli otomobilleri benimsemeye başlamış durumda. Şimdi ise dünyanın en popüler sinema ve dizi platformu Netflix, bu otomobillere geçişi hızlandırmak için bir ortaklık yaptı.

Netflix ve ABD merkezli otomobil devi General Motors (GM), bugün iş birliğine gittiklerini duyurdu. Buna göre dev platform, otomobil üreticisinin ‘Everybody In’ kampanyasına katılacak. Bu kampanya, elektrikli araçların kitlesel olarak benimsenmesini hızlandırmayı amaçlıyor.

Netflix içeriklerinde daha fazla elektrikli araç göreceğiz

İki şirket, ortaklığının ilk hamlesi olarak 12 Şubat’ta düzenlenecek ve milyonlarca insan tarafından izlenecek Amerikan futbol ligi finali Super Bowl’da yeni bir reklam yayınlayacak. Bu reklamda ABD’li ünlü oyuncu Will Ferrel’ın, Netflix’in Army of the Dead ve Squid Game de dahil bazı popüler içeriklerinin evrenlerine GM’in elektrikli araçlarıyla gireceğini göreceğiz.

Bunların dışında otomobil üreticisinin bazı elektrikli araçlarının, Netflix’in seçili film ve dizilerinde de yer alacağı söyleniyor. Bu içerikler arasında Love is Blind, Queer Eye, Unstable gibi yapımlar yer alırken araçlar arasında ise Chevrolet Bolt EUV, GMC HUMMER EV ve Cadillac LYRIQ’in bulunacağı aktarılıyor.

GM’den bir sözcü, TechCrunch’a yaptığı açıklamada şirketin Netflix’e araçlarını içeriklerine yerleştirdiği için bir ödeme yapmayacağını ifade etti. Bunun nedeninin ise reklamdan ziyade insanların elektrikli otomobillere geçmesini sağlamak olduğu aktarıldı. GM ve Netflix’in hâlihazırda reklamlı abonelik sistemi için bir ortaklığı bulunuyordu. Ancak yeni iş birliği, bu ortaklık kapsamına dahil değil gibi görünüyor.

GM, elektrikli araçları film ve dizilere entegre etme konusunda yapımcıları eğitecek

Bunların yanı sıra GM, film ve dizi ekiplerini yapımlara elektrikli araçları entegre etmenin bir yolunu bulma konusunda eğiteceğini de belirtiyor. Bu entegrasyonların doğal yapılmaya çalışılacağı, yersiz eklemeler olmayacağı da ekleniyor.

Kamera arkasında enerji kullanımını optimize ederek ve karbondan arınarak sürdürülebilir olmak isteyen Netflix, son bir yıldır çıkardığı dizi ve filmlerde elektrikli araçlara yer veriyordu. Şirket, GM dışında Hyundai ve Audi gibi otomobil devlerinin de araçlarını yapımlarına eklemişti. Şimdiki hamleyle de bu araçlara erişim daha da artacağı görüldü.

Kaynak: https://techcrunch.com/2023/02/02/netflix-evs-tv-shows-and-movies-part-new-partnership-with-gm/
 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir