Benzin Fiyatlarına Yeni Bir Zam Geleceği Açıklandı

Benzin Fiyatlarına Yeni Bir Zam Geleceği Açıklandı
0

Benzine Bu Gece Bir Zam Daha Bekleniyor: 21 Lirayı Aşacak!

Sektör kaynaklarından elde edilen bilgilere göre benzinin litre fiyatına bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 78 kuruşluk bir zam daha gelecek. Yeni zamla benzinin litre fiyatı 21,5 TL’ye dayanacak.

Rusya – Ukrayna savaşıyla birlikte küresel akaryakıt fiyatlarının artışı, ülkemizde halihazırda artmakta olan fiyatlar için yeni bir kıvılcım olmuştu. Günümüzde benzinin litre fiyatı 20 TL’nin üzerinde seyrederken bugün araç sahiplerini yeniden üzecek bir beklenti paylaşıldı. Haber, doların 15 TL’yi yeniden aşmasının ardından geldi.

Sektör kaynaklarından edinilen bilgilere göre benzinin litre fiyatına bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 78 kuruş zam gelecek. Motorinin litre fiyatında değişim olmayacağı aktarılırken, yeni zamla birlikte benzinin litre fiyatı üç büyük şehirde şu şekilde değişecek:

Yeni zamla benzin fiyatları nasıl olacak?

  • İstanbul: 20,34 TL -> 21,12 TL
  • Ankara: 20,44 TL -> 21,22 TL
  • İzmir: 20,44 TL -> 21,22 TL
 
Kaynak:https://www.sozcu.com.tr/2022/ekonomi/benzine-zam-geliyor-3-7125206/.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yorum Yap