Pes Canim: Bu Bakanlıklar Ne iş Yapar Acep! Benzin ve Motorine Bir Zam Daha Bekleniyor – 9 Mart

Pes Canim: Bu Bakanlıklar Ne iş Yapar Acep! Benzin ve Motorine Bir Zam Daha Bekleniyor – 9 Mart
0

 

Benzin ve Motorine Bu Gece Devasa Bir Zam Daha Bekleniyor: Litresi 23 TL‘yi Aşacak!👀👄👄

 
Akaryakıt sektörüne yakın kaynaklar, benzin ve motorine bugün bir zam daha geleceğini öne sürdüler. Açıklamalara göre hem benzin hem motorin, bu gece itibarıyla 2 TL daha zamlı olacak. EPGİS’ten ise henüz konuyla ilgili resmi bir açıklama gelmedi.
Nasıl gelsinsi! Adamlar ne diyeceklerini şaşırdılar artık (Maşallah, Maşallahh…) Tenekeler kapılarda durup, Görsellik sağlıyorlar zaten.

Rusya-Ukrayna savaşının Türkiye’ye olan etkileri devam ediyor. Özellikle de brent petrol fiyatı, benzin ve motorin fiyatlarını eşi benzeri görülmemiş bir noktaya getirmiş durumda. Bu bağlamda neredeyse her gün yeni bir zam geldiğini sizlerle paylaşmak durumunda kalıyoruz. Gelen son bilgiler, akaryakıttaki zam furyasının bir süre daha devam edeceğini gözler önüne seriyor…

Sektör kaynaklarının aktardığı bilgilere göre benzin ve motorine yeni bir zam gelecek. Bu gece itibarıyla pompaya yansıyacak zam, artık can acıtacak boyutlara ulaşacak. Zira sektör kaynakları, son dönemlerdeki en yüksek zammın bu gece, yani 9 Mart 2022‘nin ilk dakikalarında geleceğini söylüyorlar.

Benzine de motorine de en az 2 TL zam

Sektör kaynaklarına göre bu gece itibarıyla benzinin litresine 2,13 TL, motorinin litresine ise 2,35 TL daha zam gelecek. Bu şekilde devam ettiği sürece motorin ve benzin, Avrupa’da euro ile maaş alan bir bireyin euro karşılığı satın alabildiği fiyatlara gelecek… Daha önceki haberlerde de aktardığımız gibi akaryakıt fiyatlarına gelen zam yalnızca özel aracı olan ya da toplu taşıma kullanan kişileri değil, henüz kundakta yatan bebekleri dahi etkiliyor. Zira nakliye ve üretim masrafları arttıkça çoraptan ekmeğe, mamadan ev aletlerine kadar her ürüne zam geliyor…

İddialar gerçek olursa fiyatlar ne hale gelecek?

Sektör kaynaklarının 9 Mart 2022’ye ilişkin beklentilerinin gerçek olup olmayacağı henüz belli değil. Ancak gerçek olursa, Türkiye’nin üç büyük şehrindeki akaryakıt fiyatları şu hale gelecek:

 • İstanbul – Benzin: 21,39 TL Motorin: 23,55 TL
 • Ankara – Benzin: 21,49 TL Motorin: 23,66 TL
 • İzmir – Benzin: 21,51 TL Motorin: 23,66 TL

Yeni zamlar ne zaman gelecek acaba!! Dört Gözle👀👀👀👀  bekler oldum…

 
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir